Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 12:46
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 16 » 100 днів для Януковича і Азарова
11:39
100 днів для Януковича і Азарова
Правління Юлії Тимошенко ознаменувався для України не тільки політичними негараздами і загостренням пристрастей, але і серйозним випробуванням на міцність економічної та фінансової системи країни. У новий рік країна увійшла без бюджету, більше того ...

У минулий четвер Верховна рада України затвердила склад нового уряду. Новий прем'єр-міністр Микола Азаров відразу ж висловив готовність боротися з важким кризою, в якій опинилася наша країна.

А Віктор Янукович, чия інавгурація відбулася трохи раніше, першими своїми указами почав допомагати уряду в цій нелегкій справі. Але за загальними фразами про порятунок України поки невиразні конкретні кроки, які має намір зробити нова влада. Які кроки треба зробити українському президентові та уряду в свої перші 100 днів? На це питання для «Подробиць» відповідають експерти.

Бюджет понад усе

Правління Юлії Тимошенко ознаменувався для України не тільки політичними негараздами і загостренням пристрастей, але і серйозним випробуванням на міцність економічної та фінансової системи країни. У новий рік країна увійшла без бюджету, більше того, будь-якого виразного проекту головного державного кошторису до цих пір просто немає. Без бюджету не може йти мови про яку б то не було стабільності. Всі експерти, опитані «Подробицями», назвали прийняття бюджету першим завданням уряду. «Основне завдання - відновлення керованості державними фінансами та державною структурою, вироблення антикризових заходів, які дозволять прийняти нормальний реалістичний бюджет, відновити стабільність усередині країни і довіра зовнішньоекономічних партнерів», - вважає директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, почувши питання про першочергові завдання нової влади, скептично зауважує: «Хоча б прийняти бюджет». Подальші кроки, на думку Карасьова, теж пов'язані з економікою: «Потрібно реструктуризувати борги, вийти з боргової пастки і піти від дефолту за суверенними зобов'язаннями», - вважає Карасьов. Крім того, на його думку, одним з першочергових завдань нової влади буде налагодити співпрацю з Міжнародним валютним фондом з тим, щоб мати можливість взяти черговий кредит.

З обома політологами згоден і економічний експерт Борис Кушнірук: бюджет - справа першочергова. Але перед тим, як приймати і навіть розробляти бюджет, потрібно тверезо оцінити ситуацію, в якій опинилася Україна. «Необхідно провести аналіз ситуації з державними фінансами (бюджет, держфонди, держпідприємства) для того, щоб мати можливість хоча б зрозуміти, наскільки складна ситуація, що склалася. А вона дійсно проблематична - Юлія Тимошенко залишила країну в кризовому стані. Потім необхідно виробити стратегію, як з цієї ситуації можна буде впоратися і на підставі цього виробляти новий бюджет », - вважає Кушнірук. Крім того, він вважає, що досить складно розділити завдання президента та уряду в силу української специфіки. «Взагалі-то повноваження президента і уряду повинні відрізнятися, але в Україні, в силу певної специфіки дуже часто президент діє як голова уряду», - вважає експерт.

А тим часом і сама нова влада усвідомлює, що зволікати з прийняттям бюджету не можна. У понеділок 15 березня Віктор Янукович провів зустріч з прем'єр-міністром Миколою Азаровим і дав йому 30 днів на підготовку проекту державного бюджету України на 2010 рік. У цьому бюджеті має бути вирішено ряд основних проблем, серед яких на першому місці стоять проблеми соціальні. «Соціальні виплати - це невідкладна справа, яка має бути відображено в бюджеті», - зауважив у розмові з Азаровим Янукович. Неминучість соціальних виплат підтверджує і Вадим Карасьов: «Доведеться підняти витрати в бюджеті на соціальні статті», - говорить він. Андрій Єрмолаєв, у свою чергу, вважає, що проблема забезпечення соціальних гарантій зараз дуже гостра, що не дивно - країна в катастрофічному стані. Крім того, зараз, на його думку, слід звернути увагу і на вирішення таких тактичних завдань, як боротьба з очікуваним підтопленням. Влада України небезпека цієї проблеми розуміють і самі: «Зараз, коли ще мороз на вулиці, ми повинні зробити все для допомоги людям під час повеней, яких, згідно з прогнозами, не вдасться уникнути в декількох регіонах», - зазначив президент України. Борис Кушнірук вважає, що Україні взагалі незрозумілим чином щастить. «Чудо, що українська інфраструктура ще ціла. Система руйнується на очах », - говорить економічний експерт. «Випадок із пам'ятником засновникам Києва є показником стану всієї української інфраструктури», - вважає він. Але навіть виправлення такого стану інфраструктури - це задача стратегічна. На думку експертів, є ще й ряд нагальних завдань, які уряд повинен вирішити найближчим часом.

Газ і банки

Банківська система - ось одна з найбільших головних болів президента і уряду України. «Зараз банки перевантажені негативними кредитами - їх до 40-50%. Фактично, банківська система знаходиться за межами банкрутства. Потрібно терміново зайнятися поліпшенням стану кредиторів, щоб вони могли можливість виконувати свої зобов'язання. Варто допомогти банкам у виконанні зобов'язань по зовнішніх боргах. Участь уряду буде досить важливим », - вважає Борис Кушнірук. З ним солідарний Вадим Карасьов: «Потрібно відновити банки, кредитувати їх (без кредитів відновлення економіки неможливо)». І дійсно, банки в України зараз переживають нелегкі часи. «Доходи банків (за січень-лютий - ред.) В порівнянні з відповідним періодом 2009 скоротилися на 15,7% і склали 21,4 мільярда гривень. Витрати банків за звітний період скоротилися на 16,5% і склали 22,8 мільярда гривень. Негативний фінансовий результат за системою банків на 1 березня 2010 склав 1,4 мільярда гривень », - говориться в повідомленні НБУ.

Заради цього президент України навіть вирішив залишити на посаді нинішнього главу Національного банку України. «У мої плани не входить заміна голови Нацбанку України. Володимир Стельмах повинен працювати, і ми створимо такий механізм співпраці, який задовольнить український народ. І таке завдання я йому вже поставив », - сказав 12 березня Віктор Янукович.

А от глава НАК "Нафтогаз України" президента не влаштовував і тому 15 лютого на його місце був призначений Євген Бакулін. Його вважають креатурою Юрія Бойко. Бакуліну доведеться багато попрацювати. Справа в тому, що багато експертів називають вкрай невигідним укладений Юлією Тимошенко договір про постачання газу з Росії. "Необхідний перегляд газового контракту з Росією, який підписала Юлія Тимошенко. Він вбивчим для української економіки. Якщо контракт переглядати, то новій владі треба вирішити дві проблеми: зменшити тиск на економіку України і врахувати нові інтереси. Тимошенко при складанні контракту враховувала свої інтереси, а зараз це будуть інтереси Фірташа, Бойка, Януковича ", - вважає Кушнірук.

На думку Кушнірука, швидше за все, влада України буде пропонувати Росії більше вигідні умови контракту, що досить складно. Тимошенко тепер уклала з Росією контракт на "царських" для останньої умовах. "На жаль, Росії доведеться зробити якісь поступки з українського боку. Інший варіант, який малоймовірний, але є дійсно варіантом в інтересах України - перегляд чинних угод з РФ і поділ НАК "Нафтогаз" на дві компанії: ту, яка буде закуповувати газ і ту, яка буде займатися його транспортуванням. Це - одні з вимог Брюссельського угоди, підписаної Україною ", - говорить експерт. Більш того, слід почати пошук альтернативи російському газу. "У Європі зараз активно займаються дослідженням перспектив використання сланцевого газу, якого вистачає і в Україні. Наша країна повинна відмовитися від нинішньої формули розрахунку ціни на газ, від якої відмовилися і в самій Європі, і яка показала свою неефективність ", - вважає Кушнірук. Лише вирішивши вищевказані проблеми і як можна швидше можна замислюватися про стратегічне завдання - корінної реформи всієї української держави.

"Одне з основних завдань - узгодження та вироблення інструментарію забезпечення реформ у різних сферах: податкової, бюджетної, судової, сфері місцевого самоврядування. Потрібен компетентний підхід до цих реформ - це довгострокова програма, і вона повинна тривати в 2011, 2012 році ", - вважає Єрмолаєв. Але чи буде успіх у цих реформ? Економічний експерт Кушнірук з цього приводу дуже скептично налаштований: "Передумова успіху реформ - перемога корупції. Але наші політики прийшли до влади як раз із-за тієї вигоди, яку вони можуть отримати, а тому я не вірю в ефективну боротьбу з корупцією в Україні ", - вважає він.

Як би там не було, до системних реформ можна буде прийти тільки прийнявши новий бюджет, вирішивши проблеми в банківській та енергетичній сферах. Чи вдасться це новому уряду і президенту - покажуть їх підсумки перших ста днів, підводити які будемо вже в червні. Час пішов ...

Борис Рудь
Категория: Политика | Просмотров: 408 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz