Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 12:46
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 25 » 10 днів Януковича, змінили Україну
18:49
10 днів Януковича, змінили Україну
З перших днів перебування при владі Віктор Янукович взяв чіткий курс на централізацію влади в країні. Сьогодні Президент має свого прем'єр-міністра, парламентську коаліцію, відразу в 14-ти областях України - нових губернаторів.

З перших днів перебування при владі Віктор Янукович взяв чіткий курс на централізацію влади в країні. Сьогодні Президент має свого прем'єр-міністра, парламентську коаліцію, відразу в 14-ти областях України - нових губернаторів.

Всі вони - члени Партії регіонів. Зібрано єдиний ланцюжок фахівців-управлінців, яка реалізовуватиме програму Віктора Януковича. Така ситуація цілком влаштовує главу держави, у нього зараз навіть більше реальної влади, ніж свого часу у Кучми, у якого були перманентні проблеми з парламентом. Янукович розуміє, якщо не створить свою вертикаль влади, не підпорядкує собі Кабмін, то повноважень впливати на економічну політику у нього не буде, а відповідальність за ситуацію в економіці і соціальній сфері буде лежати на ньому. Та й українцям набридли «лебідь, рак і щука».

«Я дивуюся, як ми в останні роки могли жити у паралічі, змішаному з шизофренією. Дві півкулі головного мозку - президент і прем'єр - видавали різні сигнали, які до того ж не виконувалися. Тому Янукович будує єдиний центр управління та єдину систему трансляції сигналу на місця », - зауважив політолог, заступник Секретаря РНБОУ Дмитро Видрін.

«Опозиція»

Кажучи сьогодні про опозицію, на думку спадає реприза Галустяна:

Варто плаче дівчинка.
-Чого ти плачеш, дівчинка?
-Втратити я ...
-А що ти робила?
-Стрибає на батуті

Ось що буває, коли, не маючи плану курсу і карти, плисти у відкритий океан, коли робити тільки те, що хочеться тобі, не звертаючи уваги на тих людей, які допомагають гребти. Те, що сьогодні відбувається в опозиції, складно зрозуміти простій людині.

Тіньовим прем'єр-міністром став Сергій Соболєв. Цікаво, за які заслуги? Може, за те, що він без оглядки вихваляв всі дії Юлії Тимошенко і біля пам'ятника Шевченко оголосив її главою об'єднаної опозиції? Складається враження, що до опозиційного уряду Юлія Володимирівна ставиться так само несерйозно, як і до управління країною. Або, може, посаду тіньового прем'єра вона вважає нижче своєї гідності?

Екс-прем'єр перебуває в стані розгубленості. БЮТ розвалюється. В особистих бесідах з депутатами з Блоку Тимошенко мені кажуть, що у партії немає політичної програми на найближче майбутнє, констатуючи той факт, що Блок Юлії Тимошенко пройшов свій політичної «Олімп». Головним стратегічним прорахунком на виборах Президента вони вважають ігнорування Тимошенко рекомендацій соціологів і політологів. Наприклад, для збереження влади і прем'єрської посади їй пропонували зняти свою кандидатуру на пост президента перед другим туром на користь Тігіпка, тоді, на думку соціологів, Сергій Тігіпко набрав би більше голосів, ніж Віктор Янукович. У цьому випадку прем'єр Тимошенко отримала б зговірливого Президента, який був би перед нею у боргу і на додаток до цього не мав свого представництва у Верховній Раді.

Більш тверезо на сьогоднішню опозицію дивиться Арсеній Яценюк: «В Україні останнім часом не було ефективної влади. Адже опозиція є дзеркальним відображенням влади. Якщо влада аморфна, то і опозиція аморфна. Якщо влада штучна, то і опозиція штучна. Якщо влада сильна, то опозиція повинна загартовуватися до такої міри, щоб теж бути сильною. Я підозрюю, що Янукович будує сильну владу. Не всі виживуть в опозиції ».

Уряд

Хоча багато політологів і економісти говорили про те, що це - уряд самовбивць (зауважте, що говорили не безпідставно, а грунтуючись на звітах Валентина Симоненка - голову Рахункової палати), тим не менше розгубленості в діях Миколи Яновича поки не видно.
Минулого тижня були опубліковані зовнішні борги України. Економічна ситуація в країні катастрофічна. З приходом нового Кабміну вся економічна інформація, яка стосувалася бюджету країни і ретельно приховувалася від парламенту і народу урядом Тимошенко, стала публічним надбанням.

Керівник прес-служби прем'єра Віталій Лук'яненко повідомив, що зовнішній борг України, за підрахунками нового Кабміну, становить 93,5% ВВП. У країнах Європи він більше тільки в Греції - 130% ВВП. І вже в квітні, за словами Лук'яненка, країна повинна погасити боргів на 6 млрд грн, а квітневі доходи загального фонду бюджету очікуються в сумі близько 12 млрд грн. Цих грошей не вистачить навіть на забезпечення захищених статей бюджету - зарплати бюджетникам і пенсії. Такий стан бюджету ставить перед урядом велику кількість запитань щодо його наповнення. Віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко в своїх інтерв'ю на телеканалах все частіше говорить про непопулярних заходи та необхідності проведення непопулярних реформ. Які ж непопулярні реформи пропонує Сергій Леонідович? Перше - це перехід на ринкові ціни на газ для населення і підприємств, що автоматично призведе до подорожчання комунальних послуг для населення.

Для власників квартир вартість опалення в зимовий період підвищиться на 150-300 гривень в залежності від площі, а для власників будинків вартість опалення зросте приблизно в 2-2, 5 рази. Друга непопулярна реформа, збільшення пенсійного віку на 5 років. Хочу зупинитися на цих двох суттєвих пунктах непопулярних реформ. Один з основних гасел передвиборної кампанії Віктора Януковича була боротьба з бідністю і підвищення соціальних стандартів в Україні. Для цього був прийнятий закон про підвищення соцстандартів, який підписав Ющенко ще в жовтні 2009 року. Згідно з цим законом мінімальна зарплата повинна була зрости з 744 до 869 гривень, мінімальна пенсія - з 573 до 695 гривень, після нового підвищення - до 884 гривень. Як бачимо, введення такої непопулярного заходу, як подорожчання енергоносіїв і комунальних послуг, геть-чисто перекреслює надбавки за вищевказаною закону. І цей закон у пам'яті українців залишиться як лопнув мильний міхур, який вабив всіма кольорами веселки і обіцяв хоч трохи скрасити бідну життя українського обивателя.

Щоправда, пан Тігіпко обмовлялося, що багаті будуть більше платити за енергоносії, ніж вони коштують насправді, а зароблені на цьому гроші будуть використані як адресна допомога для бідних верств населення для оплати газу. Я так розумію, що в сьогоднішній кризовій обстановці в Україні всі багаті працюють у Верховній Раді, плюс близько ста тисяч бізнесменів. На допомогу депутатів розраховувати марно - вони звикли брати, а не давати. А п'ятнадцять тисяч мільйонерів не зможуть суттєво дотувати бідне населення України, яке в прив'язці до європейських цін на енергоносії та європейської зарплати становить не менше 30 мільйонів чоловік.

Друге. Відносно підвищення пенсійного віку, хочу нагадати, що середня тривалість життя чоловіків в Україні становить 61 рік. Звичайно, було б добре, з точки зору уряду і формування бюджету, підвищити вік виходу на пенсію до 65 або навіть 70 років. У цьому випадку кількість пенсіонерів та видатки на пенсійний фонд скоротилися б у десятки разів. Бюджет б верстався легше, міжнародний МВФ був би задоволений, тільки ми забули, що влада представляє народ України і служить народу, а от народу такі непопулярні реформи не подобаються.

У мене виникає питання: чому не можна країну рятувати популярними реформами. Я розумію, що набагато простіше придумувати фіскальні заходи та додаткові платні послуги (в області охорони здоров'я, освіти, транспорту). Чому не змінити податкове законодавство? Чому пан Тігіпко не наполягає в першу чергу на заміні корупційних податків ПДВ та податку на прибуток на податок з обороту? І на новій податковій базі не сформує бюджет? Адже він неодноразово пропонував провести таку податкову реформу у своїй передвиборній програмі, а тепер чомусь забув про неї.

Такий захід дозволила б українцям активно розвивати економіку в сприятливому податковому полі! Більш того, така міра дозволила б залучити іноземні інвестиції, розвинути фондовий ринок, створити додаткові робочі місця, підвищити соціальні стандарти і як наслідок істотно поповнити бюджет. Крім того, ця реформа дозволила б істотно скоротити державні витрати, адже у випадку її прийняття, кількість працюючих у фіскальних органах можна скоротити втричі. Далі, чому не розробляти в Україні нові родовища вуглеводнів і не продавати газ і бензин за пільговими цінами для українських громадян і підприємств, як це робить Росія. Розвиток атомної енергетики дозволить отримати дешеву електроенергію. Необхідно налагодити контроль над видобутком газу і нафти в Україні - адже не секрет, що злодійство і корупція, яку «кришують» депутати, тут процвітає. Тому я за популярні заходи і закликаю всіх громадян, журналістів, боротися за популярні заходи.

Міністр освіти

І наостанок. Всі галичани ніяк заспокоїтись не можуть. Я, звичайно, розумію, що призначення Дмитра Табачника на посаду міністра освіти явно засмутило таємні плани націоналістичних сил з насильницької українізації. Але майте совість, панове! Ми Вас терпіли 5 років, ми отримали підлітків, не говорять ні на одній мові, над нами сміється весь світ, чого тільки варта присвоєння звань героїв України злочинцям Бандері та Шухевичу ... Ваш президент Ющенко та міністр русофоб Вакарчук пішли і, сподіваюся, вони і їм подібні ніколи не повернуться. І я погоджуся з Дмитром Володимировичем, що у нас різні історичні вороги і різні союзники. Більше того, наші союзники і навіть брати - ваші вороги, а ваші «герої» - Бандера, Шухевич для нас - вбивці, зрадники і посібники гітлерівських катів ...

Політики різних мастей підняли шум і наспіх організовують акції протесту за гроші, проте на громадську думку належного впливу ця кампанія не зробила. За опитуваннями, проведеними телеканалом «Інтер» у програмі «Велика політика», тільки 33% громадян підтримали цю акцію, 67% висловилися проти. Зауважу, що націоналістичний налаштований електорат бере участь у таких голосуваннях активніше.

Я знаю Дмитра Табачника як морального, інтелігентного, високоінтелектуального людину, яка здатна вирішити насущні проблеми реформування освітньої сфери. Нам, російськомовної Україні, насильницька українізація не потрібна. Ми з цим ніколи не змиримося. У нас є культурно-духовні цінності, які корінням йдуть глибоко в Київську Русь і ніякими «пробандерівської» методами: тишком-нишком або у відкриту, підлим лукавством, брехливої лестощами, відкритими погрозами і терором, нас відірвати від цих коренів неможливо. Не можна з України зробити освітній український концтабір. Російська мова в освіті необхідний, він розширить географію працевлаштування українців і зробить з України освітню Мекку для всього світу.

У цілому, підсумовуючи дії Януковича і його уряду, хочу відзначити, що вони викликають обережний оптимізм, як в Україні, так і в світі. Незважаючи на спірні моменти, описані мною, я вважаю, що Україна взяла новий курс - на стабільність та підвищення стандартів життя.
Категория: Политика | Просмотров: 527 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz