Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 11:49
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 12 » Американська мрія Януковича
21:56
Американська мрія Януковича
Хоча до останнього моменту не було відомо, чи знайде Обама вільну хвилинку хоча б для символічного рукостискання і обміну кількома тезами з українським Президентом в кулуарах саміту з ядерної безпеки (на який Янукович ....

Сьогодні Президент Віктор Янукович зустрінеться зі своїм американським колегою Бараком Обамою.

І не раз, на що сподівалися оптимісти, а двічі - півгодини вранці і ще півгодини в другій половині дня.

Хоча до останнього моменту не було відомо, чи знайде Обама вільну хвилинку хоча б для символічного рукостискання і обміну кількома тезами з українським Президентом в кулуарах саміту з ядерної безпеки (на який Янукович, власне, і приїхав). В Америці рішення американської адміністрації провести повноцінну зустріч з новообраним Президентом український пояснили значенням, яке США надає Україні.

Крім Барака Обами Віктор Федорович почне свій візит із зустрічі з главою МВФ Домініком Стросс-Каном. Очевидно, що на цій зустрічі йтиметься про перспективи надання Україні чергового траншу МВФ і обіцяних Януковичем реформах. Більш того, Україна для МВФ не менш важлива, ніж МВФ для України. Адже в 2009 фінансовому році Україна була другою (після Мексики) за сумою кредиту, який МВФ погодився виділити по програмі stand-by.

У числі інших зустрічей Януковича протягом понеділка-вівторка варто відзначити зустріч з російським президентом Дмитром Медведєвим, візит якого до України заплановано на середину травня, і головою КНР Ху Дзіньтао. Зустріч з останнім - данина анонсованому Януковичем розширенню дипломатичної географії України.

Втім, цей візит до американської столиці український Президент спробує використовувати переважно для того, щоб заручитися підтримкою американської адміністрації. «Главред» спробував з'ясувати, чи вдасться Януковичу здійснити подібний план-максимум і що для цього потрібно.

Символічний і важливий

Хоч цей візит Президента Януковича в США ні робітник, ні офіційний, оскільки Віктор Федорович буде присутній на саміті поряд з більш ніж чотирма десятками інших глав держав, але уваги і значення цього візиту в українській столиці надають чимало. І не даремно. Адже це перший візит Януковича як президента на американську землю, і до нового українського керівництва будуть придивлятися. «Участь Януковича в цьому саміті дасть можливість представити, з одного боку, нову українську владу, а з іншого боку - налагодити діалог з американською адміністрацією. Це також дасть можливість донести до американської сторони проблеми, з якими зіткнулася Україна і які намагається вирішити, закликаючи до цього і інші країни », - розповідає« Главреду »екс-міністр закордонних справ Анатолій Зленко, який за часів прем'єрства Януковича був його радником.

Дуже важливо, щоб цей візит був більш ніж символічним і щоб він представив якусь змістовну сторону двосторонніх відносин. Інакше обидві сторони втратять до них інтерес. Для України нинішня Америка досить далека, і не тільки в географічному сенсі, а в Києві не дуже розуміють, що корисного вони зуміють витягти з українсько-американських відносин. Причому, за словами колишнього посла України в США Юрія Щербака, Януковичу доведеться врахувати, що зараз у США зовсім інші пріоритети, які сфокусовані на Афганістані, Ірані та на скорочення стратегічних наступальних озброєнь з Росією. «Україна для США на даний момент знаходиться на якомусь там 50-м місці пріоритетності. Часів президентства Клінтона минули, і Україна вже не стоїть на перших місцях пріоритетності американської зовнішньої політики, як, втім, і вся Центральна і Східна Європа », - пояснює« Главреду »дипломат.

«Враховуючи українсько-американські відносини останніх двох років, факт зустрічі та переговорів на вищому рівні - це вже певний успіх. Хоча змістовна частина також дуже важлива, і в цьому сенсі не можу стверджувати, що зараз в української сторони є чітке бачення того, як скористатися цими можливостями, які, зокрема, закладено Хартії про особливе партнерство між Україною і США. У цій Хартії є багато пунктів, щодо яких нинішнє українське керівництво в порівнянні зі своїми попередниками змінило позицію. Тому нинішній візит повинен був би дати відповідь на питання, наприклад, про посилення енергетичної безпеки в регіоні, про нових енергетичних проектах і про те, як це буде співвідноситися з ідеєю про створення газотранспортного консорціуму з "Газпромом", про яку не говорили протягом останніх шести років. Також американцям буде цікаво почути, чи цікавить українську владу реформування енергетики України за сприяння США », - розповідає« Главреду »науковий директор інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. За його спостереженнями, зараз ні з української, ні з американської сторони немає ясного бачення можливостей на цьому напрямку. Це свідчить про певну інерції і настороженості з обох сторін, але в той же час і про певні надії.

Також експерт додає, що якщо вже одним з риторичних гасел нового керівництва України є прагматична зовнішня політика, то цікаво було б побачити, чого саме прагматичного вони очікують від українсько-американських відносин. Поки ж ми не почули ніяких меседжів від нового українського керівництва щодо тематики відносин з США. Про певну апатії до цих відносин з обох сторін свідчить і те, що розпочата в грудні робота нової міждержавної комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США за чотири місяці свого існування так і не змогла похвалитися якимись розробками. Поки нова українська влада не показала, як вона буде користуватися цією серйозною площадкою. На відміну від аналогічної комісії з Росією, про діяльність якої ми чуємо мало не щодня, українсько-американська комісія поки пасе задніх.

Зате у президента американського Проекту з перехідних демократій Брюс Джексон більш оптимістичні очікування щодо візиту Януковича в США. «Починаючи з вітального дзвінка Обами Януковичу з нагоди перемоги на президентських виборах, українсько-американські відносини були дуже добрими», - розповідає він «Главреду».

Обама в цейтноті

На думку Щербака, Януковичу під час візиту до Вашингтона варто нагадати американцям про їхні зобов'язання з безпеки перед Україною, зазначених у Будапештському меморандумі. «Також повинен піти розмова про допомогу США Україні в подоланні наслідків економічної кризи. Те ж стосується і МВФ. Адже без кредитів МВФ, головний голос в якому мають США, не може бути й мови про повернення інвесторів і атмосфері довіри до України. Було б важливо запропонувати кілька спільних українсько-американських проектів про співпрацю в певних областях, - стверджує Щербак. - Але якщо в нової команди немає внутрішніх проектів для України, і вона тільки збирається їх розробляти, то не потрібно показувати, ніби це візит, вирішує всі питання. Оскільки його провал може дуже погано позначитися на наших двосторонніх відносинах. Нас знову можуть відкинути на маргінес американської зовнішньої політики. Скажуть, що українці не підготувалися і поставилися до цього несерйозно ». Провалом візиту Януковича в США, за словами дипломата, можна буде вважати ситуацію, при якій під час зустрічі з представниками американської адміністрації команда Януковича не запропонує їй жодних конкретних проектів щодо співпраці. Оскільки в такому випадку це буде формальний порожній візит.

Камо грядеши, містер Янукович?

На думку американського експерта Брюса Джексона, після декількох років нестабільності в Україні, коли у Вашингтоні встигли відчути втому від Києва, зараз у Вашингтона склалося приємне враження від Президента Януковича через відновлення в Україні стабільності. Ющенко в США протягом останніх двох років його президентства серйозно не сприймали, оскільки він неодноразово доводив, що не контролює ситуацію всередині країни. Зате зараз Януковича після швидкої консолідації ним влади у цьому дорікнути точно не можуть.

А між тим цікаво, що у Вашингтоні скажуть (і взагалі чи згадають?) Про сумнівні з точки зору чинної української Конституції внесених до регламенту Верховної Ради зміни і, відповідно, формування коаліції, «тушок». Втім, в цьому сенсі прошлонедельное рішення Конституційного суду України, яким коаліція у Верховній Раді фактично легітимізувати, було дуже своєчасним. У США неодмінно повинні були б поцікавитися, куди ж Янукович прагне рухатися - в зону вільної торгівлі з ЄС або до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі, а також до НАТО чи до якоїсь позаблоковості.

З одного боку, американська адміністрація через неформальні канали вже неодноразово давала зрозуміти, що Януковичу не варто витягувати з ящика Леоніда Кучми гру в багатовекторність, навіть у її риторичної формі. З іншого ж боку, після теплих прийомів Президента Януковича в Брюсселі і Москві занадто критичний публічне ставлення американців до нового Януковичу під час його першого візиту в США в новому статусі може зіграти на руку Кремлю. Не секрет, що останній любить повторювати, що Україні варто повертатися в лоно «Росії-матінки», оскільки на Заході її не чекають.
Категория: Политика | Просмотров: 579 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz