Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 11:11
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 8 » Білорусія котиться в боргову яму
12:42
Білорусія котиться в боргову яму
Національний банк нещодавно відзвітував про те, що сукупний зовнішній борг Білорусії на 1 січня 2010 року досяг позначки в 22 млрд. дол, що складає 45% ВВП. При цьому він збільшився за рік на 45,4%, або майже на 7 млрд. руб.

Наприкінці минулого тижня Білорусь отримала останній транш кредиту МВФ у рамках діючої програми «стенд-бай» у розмірі 700 млн. дол Спостерігаючи за темпами нарощування країною зовнішніх боргів і відсутністю передумов для їх повернення, експерти пророкують білоруській економіці непрості часи.

Національний банк нещодавно відзвітував про те, що сукупний зовнішній борг Білорусії на 1 січня 2010 року досяг позначки в 22 млрд. дол, що складає 45% ВВП. При цьому він збільшився за рік на 45,4%, або майже на 7 млрд. руб. У структурі сукупного зовнішнього боргу близько 40%, або 8,8 млрд., становить державний борг, який лягає тягарем на бюджет і населення. Кожен білорус до кінця 2009 року виявився повинен закордонним кредиторам близько 900 дол Між тим МВФ прогнозує збільшення валового зовнішнього боргу Білорусії в 2010 році до пікового значення на рівні близько 52% ВВП.

Незважаючи на застереження експертів, влада країни продовжують нарощувати зовнішні зобов'язання. До вищезазначеним сумами можна додати 700 млн. дол кредиту МВФ. Таким чином, Білорусія вже вийшла за межі ліміту зовнішнього держборгу, який у минулому році був встановлений на рівні 8 млрд. дол

Занепокоєння експертів тим не менше викликають поки не розміри самого державного боргу - при допустимому рівні зовнішнього держборгу в розмірі 50% ВВП у Білорусії він становить близько 18%. По відношенню до обсягів експорту розмір держборгу складає близько 490 при допустимому в міжнародній практиці рівні в 220%.

Зовнішня заборгованість банків і підприємств зростає куди більш повільними темпами (банків - на 15,3%, всіх інших секторів економіки - на 22%) і викликає менше занепокоєння експертів.

Незважаючи на те що суми боргів не є критичними, про що постійно заявляють представники уряду, їх темпи і незабезпеченість повернення викликають занепокоєння експертів. «Для Білорусі більш важливий не сам обсяг цієї заборгованості, а темпи її зростання. Ось ці темпи і викликають у мене занепокоєння. Якщо подивитися з точки зору міжнародних стандартів, зовнішня заборгованість Білорусі не така вже й велика. Є країни, які мають і більш високі борги. Але у випадку Білорусі проблема полягає саме в тому, що зовнішній борг зростає дуже швидко і немає ніяких гарантій для його погашення », - вважає білоруський експерт Михайло Залеський.

Згоден з ним і екс-глава Нацбанку Білорусії Станіслав Богданкевич. Як позитивний він відзначає той момент, що більшість взятих Білорусією кредитів довгострокові, однак це не означає, що час розраховуватися за боргами не наступить ніколи. «З 2011 року з бюджету доведеться виділяти 1 мільярд доларів на обслуговування боргів», - заявив він «НГ». З кожним роком сума буде рости.

Експерти застерігають керівництво країни від подальшого нарощування зовнішньої заборгованості в першу чергу через те, що ці ресурси йдуть не на розвиток, не створюють основу для повернення запозичень, а фактично проїдаються. «Вони йдуть на оплату дефіциту торгового балансу», - стверджує Станіслав Богданкевич. За підсумками минулого року цей показник перевищив 7 млрд. долл.Експерти, як міжнародні, так і білоруські, рекомендують владі починати-таки ринкові реформи, надавати підприємствам свободу у прийнятті рішень, проводити приватизацію і робити більш ліберальним господарське законодавство. Тоді створиться база для повернення накопичених боргів. Однак найближчим часом навряд чи варто цього очікувати. По-перше, тому, що будь-які реформи, як би щадно вони ні проводилися, ведуть до зміни звичних схем дій, погіршують рівень життя, а це напередодні виборів влада Білорусії не допустять. По-друге, зміцнення бізнесу і перетворення його в самостійну силу в принципі невигідно президентові Олександру Лукашенку, так як таїть загрозу його влади. Поки доля директорів підприємств залежить особисто від Лукашенка, вони змушені забезпечувати йому підтримку і «елегантну» перемогу на виборах. Тому в найближчих планах офіційного Мінська - обговорення нової стратегії співробітництва з МВФ.
Категория: Политика | Просмотров: 620 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz