Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 12:46
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 29 » Час купувати Україну
00:21
Час купувати Україну
На тлі тривалої фінансової кризи Мінекономіки України в понеділок повідомило про те, що може розблокувати можливість приватизації стратегічних підприємств країни. Указ, що забороняє це, був підписаний нині екс-президентом ...

Росія може отримати можливість придбати найважливіші українські підприємства

На тлі тривалої фінансової кризи Мінекономіки України в понеділок повідомило про те, що може розблокувати можливість приватизації стратегічних підприємств країни. Указ, що забороняє це, був підписаний нині екс-президентом України Віктором Ющенком ще в травні 2008 року. Газета ПОГЛЯД спробувала з'ясувати, які українські підприємства найбільш цікаві для російського бізнесу і у скільки вони можуть йому обійтися.

Розблокувати приватизацію

Міністерство економіки України має намір розблоковувати приватизацію стратегічних підприємств. Зокрема, відомство ініціює скасування указу Віктора Ющенка (травень 2008 року) в частині заборони на приватизацію одного з найбільших хімічних підприємств країни - ВАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ, Південний Одеської області).

Згідно з проектом державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік, який був оприлюднений на сайті міністерства, пропонується також зняти заборону на продаж держчасткою в стратегічних галузях економіки, зокрема в енергетиці. Продаж інвестиційно привабливих об'єктів, на думку українських чиновників, має забезпечити надходження до держбюджету 10 млрд гривень (тобто приблизно 1,25 млрд доларів), повідомляє «Інтерфакс».

Ці гроші українському уряду зовсім не завадять. Адже минулого тижня новий прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що на модернізацію української економіки необхідно витрачати по 70 млрд доларів протягом 10 років. А з джерелами фінансування в України зараз відверто туго. Досить сказати, що за підсумками минулого року реальний ВВП України знизився на 20,3%, дефіцит бюджету склав близько 11,5% ВВП, а сукупний державний борг збільшився на 53,5% і досяг 37,7 млрд доларів.

Політ нормальний

На думку експерта ВТБ-Капіталу Володимира Беспалова, одна з найбільш привабливих для Росії «дівчат на виданні» серед українського бізнесу - це ВАТ «Мотор Січ» (на 100% належить Фонду держмайна України). Це запорізьке підприємство можна назвати однією з провідних компаній в світі з виробництва авіаційних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Виручка компанії за 9 місяців 2009 року склала 2,6 млрд гривень (308,2 млн доларів), чистий прибуток - 516,88 млн гривень (61,27 млн доларів).

Купівля російським бізнесом (перш за все, Об'єднаної авіабудівної корпорацією) ВАТ «Мотор Січ» виглядає тим більш логічною на тлі недавніх слів Дмитра Медведєва. Нагадаємо, за результатами першого візиту до нашої країни Віктора Януковича президент Росії заявив, що «у нас є і спільні проекти. Такі, як Ан-70. Наші підприємства поки що зберігають технологічні зв'язки, і треба зробити все, щоб ці технологічні зв'язки не були зруйновані в результаті політичної короткозорості керівництва і в результаті конкуренції з боку третіх країн ».

Крім того, в інтерв'ю агентству УНІАН голова ради директорів ВАТ «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв заявив, що українські двигунобудівників вже виступили з ініціативою створення спільної з формується у Росії Об'єднаної двигунобудівних корпорацією (ОДК) керуючої компанії для координації робіт з реалізації спільних проектів в області авіадвігателестроенія . «Ми всі питання техніки, маркетингу та ціни будемо вирішувати в Москві», - заявив Богуслаєв.

З акцентом на монополію

Інший вельми привабливий український актив - це держхолдинг «Титан України», навколо якого останнім часом було стільки скандалів. Досить згадати, що 1 березня цього року, незадовго до свого «вигнання» з посади прем'єра, Юлія Тимошенко прийняла постанову, згідно з яким «відчуження, передача в оренду, лізинг, концесія, заставу майна ДХК« Титан України »..., а також висновок по ним договорів доручення, комісії, про спільну та загальної інвестиційної діяльності не допускаються ».

Прийняття подібного документа Тимошенко мотивувала тим, що команда Віктора Януковича прагне вилучити з державної власності титанову галузь України. «Генеральна прокуратура і Служба безпеки України на чолі з Януковичем захопила те, що було повернуто державі нашим урядом, - титанову галузь, - не приховувала емоцій Тимошенко. - Можу вам сказати, що ми, як країна, займаємо третє місце в світі по видобутку і переробці титану. Для нас це стратегія. Для нас це сила України у світі », - підкреслила Юлія Тимошенко.

Тепер, після відходу «помаранчевих», українська сила цілком може стати російської. Адже від можливості стати головним (а можливо, навіть єдиним) акціонером «Титану України» навряд чи відмовиться «ВСМПО-АВІСМА» - найбільший виробник титану в світі, який, до речі, уже закуповує у своїх українських колег рутиловий і ільменітовий концентрати.

Для довідки: російський холдинг є провідним постачальником авіаційного титану для Airbus і другим - для компанії Boeing (40%). Крім того, корпорація забезпечує до 60% потреб EADS в титані і до 100% - Embraer. «Враховуючи, що 70% продукції« ВСМПО-АВІСМА »поставляється на експорт, придбання« Титану України »фактично перетворить російський холдинг у світову титанову монополію, яка зможе повноцінно диктувати ціни на ринку», - вважає аналітик Інституту стратегічного аналізу Олексій Веселовський. Тим більше гроші на покупки у «ВСМПО-АВІСМА» є: за даними РСБО за 2008 рік, виручка компанії склала 29,110 млрд рублів.

Удобрював і володарюй

На думку експертів, особливий інтерес для російських інвесторів представляють портові потужності України. І тут на думку в першу чергу приходить «Одеський припортовий завод». Його хотіли приватизувати вже два рази: перший раз навесні 2008 року (тоді конкурс було скасовано у зв'язку з тиском президента Віктора Ющенка) і другий - восени 2009 року.

Тоді на конкурс заявки подали три компанії: українські «Фрунзе-Флора» і «Нортіма», а також російське ТОВ «Азот-Сервіс» («дочка» «Сибур»). Однак приватизувати «Одеський припортовий завод» не вдалося: Фонд держмайна України відмовився від продажу, визнавши запропоновану ціну (5 млрд гривень) заниженою. І це на тлі того, що чистий збиток ОПЗ в 2009 році склав 2,44 млн гривень (0,3 млн доларів за нинішнім курсом), тоді як 2008 рік компанія завершила з чистим прибутком у 796,98 млн гривень (100,1 млн доларів).

Сьогодні ж покупка ОПЗ може зацікавити не тільки «Сибур», але і ВАТ «Тольяттіазот» - найбільшого виробника аміаку в Росії, що почав випуск продукції ще в 1979 рік. А все тому, що розташований на березі Чорного моря в кінці що йде з Росії аміакопроводу ОПЗ займає монопольне становище на ринку послуг з перевалки аміаку на Україні. І придбання цього активу різко збільшило б можливості як «Сибура», так і «Тольяттіазот» в частині експансії на міжнародні ринки.

Від телекому до машинобудування

Які ще українські підприємства будуть цікаві Росії? У цьому році може бути приватизований ВАТ «Укртелеком» (днями це підтвердив і віце-прем'єр України Сергій Тігіпко). «Укртелеком» - це українська державна телекомунікаційна компанія, найбільший в країні оператор фіксованого та мобільного зв'язку.

Його хотіли приватизувати ще в 2007 році, проте на тлі політичних чвар відповідний конкурс був відкладений. За попередніми планами, команда Віктора Януковича хоче продати 67,79% акцій ВАТ «Укртелекому», отримавши за це близько 1 млрд доларів. Серед російських компаній, кому був би цікавий цей актив, експерти називають АФК «Система» і Алішера Усманова, який володіє близько 30% акцій «Мегафона». Залишається додати, що в 2009 році чистий дохід «Укртелекому» зріс на 3,4% - до 6,87 млрд гривень (близько 0,75 млрд доларів).

Крім того, у березні цього року команда Віктора Януковича планує виставити на приватизацію 76-процентний пакет акцій ВАТ «Холдингова компанія« Луганськтепловоз », 50% + 1 акція ХК« Укрнафтопродукт », а також 36,54% ВАТ« Луганськнафтопродукт ».

«Роблячи так, ми фактично заново втягнемо Україну в російський економічний простір, так зв'яжемо бізнеси двох країн, що розірвати їх буде вже неможливо»

«Луганськтепловоз» представляє собою холдинг, що поєднує кілька регіональних підприємств з постачання нафтопродуктів, і чутки про інтерес до нього з боку ЛУКОЙЛу ходять вже давно. Крім того, 50% холдингу контролюється російською групою «Альянс» Муси Бажаєва, що володіє, окрім іншого, Херсонським нафтозаводи і Стаханівський вагонзавод. Тому в разі проведення конкурсу головним претендентом на «Укрнафтопродукт», швидше за все, буде саме ця група.

«Зіркою» машинобудування має стати повторна реалізація 76% ВАТ «ХК« Луганськтепловоз », в 2009 році відібраного у КК« Брянський машзавод ». До речі, «старий новий» власник уже заявив про інтерес до повторної купівлі такого великого і привабливого активу.

Що крадеться, Кирієнко

Розмова про українських стратегічних активах, привабливих для російського бізнесу, був би неповним без згадки НАЕК «Енергоатом» (холдинг був створений 17 жовтня 1996 на базі всіх діючих на той момент АЕС України). Сьогодні до складу компанії входять чотири атомні електростанції: Запорізька АЕС, Южно-Українська АЕС, Рівненська АЕС та Хмельницька АЕС. Всього 13 енергоблоків з реакторами ВВЕР-1000 і 2 - ВВЕР-440, виручка з діяльності яких у 2009 році склала 13 млрд грн (1633 млн доларів).

Немає сумнівів у тому, що можливість поповнити свої активи українськими підприємствами напевно б зацікавила Росатом. Тим більше на тлі недавніх слів Володимира Путіна про необхідність міжнародної експансії. Зокрема, як заявив прем'єр-міністр, в найближчі роки Росія має намір побудувати 26 атомних енергоблоків - практично стільки ж, скільки було створено за всю історію атомного машинобудування в Радянському Союзі. «Але Радянський Союз будував протягом десятиліть, тоді було побудовано близько 30 великих блоків, а зараз ми намітили в самий найближчий час побудувати 26», - цитує прем'єра «Інтерфакс».

Можлива покупка Росатомом активів НАЕК «Енергоатом» стала ще більш реальною на тлі слів Віктора Януковича, який заявив у понеділок, що співпраця з Росією в галузі атомної енергетики потрібно різко посилити, а також що в його країні потрібно побудувати три нових атомних блоки.

«У нас є практика робити це спільно. І спільно ми можемо майже стовідсотково забезпечити всім необхідним обладнанням будівництво цих блоків », - сказав він під час зустрічі з главою МЗС України Костянтином Грищенком.

Скористатися можливістю

Експерти наголошують: приватизація стратегічних підприємств України дасть для російського бізнесу масу можливостей. І він зробить «стратегічну помилку», якщо цими можливостями не скористатися.

«Фактично у Януковича і Азарова зараз немає виходу: щоб знайти гроші навіть не на модернізацію, а на просте виживання, їм потрібно розлучатися з пакетами акцій найбільших держкомпаній, - говорить Олексій Веселовський. - Російському бізнесу, який знаходиться в значно кращому фінансовому становищі, ніж український, треба скористатися можливостями, що відкрилися із завоювання ринку ».

Активне скуповування українських активів російськими компаніями важлива ще і з політичної точки зору. «Роблячи так, ми фактично заново втягнемо Україну в російський економічний простір, так зв'яжемо бізнеси двох країн, що розірвати їх буде вже неможливо», - говорить експерт.

Тим більше що закордонні конкуренти чекати не будуть, адже привабливість України в очах західних інвесторів після відходу «помаранчевих» значно зросла. Так, нещодавно міжнародне рейтингове агентство Standard & Poors підвищило рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті до рівня B-/ C з CCC + / C. Раніше Fitch Ratings також змінило прогноз по рейтингах України, поліпшивши його з «негативного» до «стабільного».
Категория: Политика | Просмотров: 503 |
1 barabashka07  
0
Так можно и мать родную продать! Много ль в свое время поимела Россия продав за $5 млн Аляску?

Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz