Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Вторник, 07.05.2024, 04:22
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 22 » Цукерка для Медведєва, чи Янукович здав Крим
17:31
Цукерка для Медведєва, чи Янукович здав Крим
21 квітня відбулася зустріч президентів Росії та України. Результати зустрічі приголомшуюча: ціна на газ знижено на третину, Чорноморський флот РФ залишиться в Криму ще на 25 років, а українська опозиція вимагає імпічменту президента.

21 квітня відбулася зустріч президентів Росії та України. Результати зустрічі приголомшуюча: ціна на газ знижено на третину, Чорноморський флот РФ залишиться в Криму ще на 25 років, а українська опозиція вимагає імпічменту президента.

База за газ

Дмитро Медведєв не був в Україні п'ять років. Тоді він відвідав нашу країну в якості керівника Адміністрації президента Росії і на Майдані отримав цукерку від Януковича. Таке тривалу відсутність, за словами російського президента, «показник різкого охолодження відносин, але не ми були його прихильниками». І ось він знову в Україні. Цього разу не в Києві, а в Харкові. «Треба заповнити прогалини, проломи, що утворилися у контактах на всіх рівнях», - сказав Медведєв. І президенти «заповнили». Янукович подарував Медведєву ще одну «цукерку».

Мабуть, найбільш приголомшливим результатом візиту президента Російської Федерації до України стало рішення про продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ у Криму. «Ми прийняли рішення прискорити рішення щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Це важливо для наших колег - продовження терміну перебування Чорноморського флоту на севастопольській базі. Ми це питання розглядаємо в системі формування колективної безпеки », - сказав український президент. Що цікаво, таке рішення глави держави було продиктовано бажанням знайти «місце Україні в системі колективної безпеки» і, за словами Януковича, узгоджується з позаблоковим статусом України. «Україна хоче знайти своє місце і отримати відповідні гарантії колективної безпеки, які, до речі, були визначені угодою з ядерного роззброєння України ще в 1996 році», - зауважив Янукович. Саме це і спонукало його піти назустріч російському керівництву і продовжити термін оренди для ЧФ РФ.

Але не тільки інтереси безпеки рухали українським президентом. Набагато більш нагальна проблема для української економіки - ціна на газ, поза всяким сумнівом, була одним з найвагоміших аргументів російської сторони. Поки російські й українські ЗМІ ворожили, що ж потребують Росія за низькі ціни на газ в України: контроль над атомною енергетикою, авіабудуванням, ГТС або газосховища - Москва зажадала продовжити термін оренди військових баз. «Відповідна знижка буде враховуватися в якості частини орендної плати Російською Федерацією за перебування нашого Військово-морського флоту, нашої бази в Севастополі», - сказав російський президент на спільній з його українським колегою прес-конференції. А знижка на газ буде значною. «Наші українські партнери отримують знижку 100 доларів від 330, або 30% від контрактної ціни», - сказав російський президент. При цьому, Медведєв зазначив, що зв'язок ціни на газ і продовження перебування ЧФ РФ в Криму «не політична зв'язка, а технічна».

Незважаючи на цю заяву Дмитра Медведєва, можна припустити, що рішення про Чорноморський флот і газ було прийнято не в результаті зустрічі з Віктором Януковичем. На це зустрічі рішення було лише озвучено. Насправді за день до цього відбулася знакова подія: українського прем'єра «викликали» до Москви. Микола Азаров в терміновому порядку полетів на зустріч з російським колегою у вівторок 20 квітня. І це при тому, що планова зустріч повинна була відбутися 22 квітня. До чого такий поспіх? Варіант один - остаточне узгодження газових питань. При цьому, якщо Азаров виступав як «глашатай» Януковича, то Путін - як реальний глава держави. І візит Азарова перед зустріччю Януковича і Медведєва ще раз продемонстрував, хто в Росії насправді приймає рішення державної ваги.

«Скажи-ка, дядя, адже не дарма» ...

... «Крим росіянину відданий». Адже все вказує на те, що таки дарма.

Незважаючи на заяви президентів про те, що плата за оренду українських баз буде збільшена, наша країна, судячи з усього, від цього не отримає ніякої вигоди, ні копієчки. Всі розмови активізувалися зараз у ЗМІ проплачених апологетів «вікову слов'янської дружби» про те, що дешевий газ в обмін на підвищення орендної плати за Севастополь це неймовірний успіх, - є дозвільними домислами. Пояснимо чому.

Україна і до нинішнього моменту НІКОЛИ не отримувала плату від ЧФ за оренду «живими» грошима. Кожен рік зарахування мізерних 97,75 мільйона доларів відбувалося в рахунок погашення державного боргу України перед Російською Федерацією. Цей борг у розмірі 3,074 мільярда доларів був сформований за державними кредитами, наданими Україні Росією в 1993 і 1995 роках для оплати ... чого б ви думали? Правильно - природного газу. І ось, погашення цього боргу триває практично всі роки незалежності України. Так що всі заяви російських і українських політиків про те, що Севастополь тільки й живе на «орендні» гроші ЧФ - нахабна брехня. Крім того, видання «Дзеркало тижня» свого часу підрахувало, що при збереженні тих цін і темпів, якими йшло погашення боргу, після 2017 року Україна ще залишалася б винна Росії близько 300 мільйонів доларів!

Йдемо далі. Відтепер плата за оренду бази для ЧФ РФ у Криму буде збільшена - на «аж» 3 мільйони доларів на рік. АЛЕ! При цьому Медведєв в Харкові вимовив ключову фразу: «Відповідна знижка буде враховуватися в якості частини орендної плати за перебування РФ нашого Військово-морського флоту, нашої бази в Севастополі». Тобто, Україні «живих» грошей за Севастополь так і не бачити - ні до 2017-го, ні навіть до 2042-го ...

ЧФ РФ - несподівана, але найбільш вигідна для українських олігархів, що підтримують Януковича, плата за низький газ. У випадку з іншими варіантами - ГТС і газосховищами - Росія змогла б в односторонньому порядку впливати на ціну на енергоносії. Україні просто нема чого було б їй протиставити. А це означає, що за таких «газових» домовленостях вітчизняні олігархи відчували б себе вкрай незатишно.

А так ... Загалом, «донецькі» проміняли стратегічні інтереси країни на економічні преференції для своїх хімічних і металургійних «донів». Додамо до цього той факт, що зниження «міждержавної» ціни на газ нічого не дасть простим українцям - для нас ціни на побутовий газ ніхто знижувати не буде. Більш того, в Києві, наприклад, Черновецький у компанії з «регіоналами» вже заявили про плани чергового підвищення ціни на газ у столиці до «економічно обгрунтованого рівня». Ось така арифметика ...

Крім фінансових претензій, до вирішення Януковича існують і моральні застереження. Наприклад, яке право мав Янукович укладати подібну угоду з РФ зараз? Справа в тому, що договір про оренду баз у Криму закінчувався в 2017 році - вже після закінчення терміну першої президентської каденції Віктора Федоровича. І за ідеєю, право вирішувати питання належало наступному президентові України. Адже далеко не факт, що Януковича в 2015-му оберуть на 2-й термін. Досвід Ющенко це наочно підтверджує ...

Імпічмент через флоту

Рішення Януковича викликала бурю обурення в Україні. Розрізнена опозиція в один голос закричала про порушення Конституції України.

«Президент, який порушив норми української Конституції (стаття 17) про заборону розміщення на території України іноземних військових баз, повинен бути зміщений в порядку імпічменту», - заявили в НУНС. Більш того, «нашоукраїнці» навряд чи задовольняться одним лише імпічментом. «Політичний вихід з нинішньої ситуації може бути один - дострокові парламентські вибори. Краще вирішити дану ситуацію політичними методами і не доводити до масових акцій громадянської непокори », - йдеться в заяві НУНС.

А головна опозиціонерка країни Юлія Тимошенко пішла ще далі - заявила, що в Україні немає глави держави. «Цей крок Януковича говорить про те, що президента в України немає. Це людина, яка нечесно зайняв пост і який сьогодні заради обеліванія власного іміджу за підтримки окремих держав по суті нехтує Конституцією і повністю руйнує національні інтереси України », - сказала Тимошенко. Її політсила ініціювала скликання позачергової сесії Верховної ради України. «Ми починаємо скликання позачергової сесії Верховної ради, яка буде призначена на суботу на 10 годину ранку», - сказала вона.

Зроблено це буде для скасування домовленості України і Росії про продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Україні на 25 років. Своє слово сказав і людина, яка, як вважалося, покинув політичну арену країни. Лідер партії «Єдиний центр» Віктор Балога вважає, що український президент «здав» Крим Росії. «Чорноморський флот як військова база не має серйозного стратегічного значення для Росії. За рівнем завдань, які він може виконувати, ЧФ значно поступається іншим морським баз Російської Федерації. І важливий він виключно як плацдарм для російської експансії в Криму. База ЧФ РФ фактично є ідеологічним штабом для підживлення сепаратистських рухів у Криму та посилення антидержавних настроїв у південно-східному регіоні », - зазначив Балога. З Балогою солідарний і екс-кандидат у президенти Анатолій Гриценко. «За знижку в ціні на газ Янукович перетворює Україну з суверенної держави в Південно-Західний територіальний округ Росії. Обраний президентом, хоча голосами переважно і південно-східної України, але все ж - України, відтепер Янукович сам позбавив себе права називатися главою Української держави. Префект російського територіального округу - він і є префект », - сказав Гриценко.

Насправді ж, довести порушення Основного закону Януковичем буде вельми непросто, якщо не неможливо зовсім. І проблема - в самій Конституції, в якій що одна стаття забороняє, то інша допускає. З одного боку, мова йде про вже згаданій статті 17 Конституції, що не допускає апріорі розміщення іноземних військових баз на території нашої країни.

Лише перехідні положення Основного закону роблять одноразове виняток. З іншого боку, існує пункт 14 перехідних положень, які є складовою частиною Конституції: «Використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України». У свою чергу, стаття 25 угоди про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України говорить, що «ця угода укладається на 20 років, відлічуваних з дати початку його тимчасового застосування. Термін дії угоди буде автоматично продовжуватися на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про припинення дії угоди не пізніше ніж за один рік до закінчення терміну його дії ». Звідси випливають висновки: перехідні положення Основного закону роблять базові угоди щодо ЧФ Росії конституційними, і Конституція дозволяє продовжити оренду військової бази в Україні і після 2017-го.

Звичайно, для остаточного прояснення ситуації потрібне рішення Конституційного суду: тільки він уповноважений трактувати Конституцію і може дати системний аналіз відповідності міжнародного договору Основному закону. Але ж сьогодні, після рішення КС по «тушка», сподіватися на людей у малинових мантіях - повний моветон ...

Як би там не було, але для того, щоб дозволити росіянам і далі «квартирувати» в Криму, знадобиться згода Верховної Ради України. Це визнають навіть в уряді. «Відповідно до положень підписаної угоди (між Україною і Росією про перебування ЧФ РФ), вона набуде чинності тільки після його ратифікації парламентами обох країн, та будуть завершені відповідні внутрішньодержавні процедури», - сказали в департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України. «Регіонали» і їх прихильники не сумніваються в тому, що наберуть необхідні голоси. Про це можна судити за словами російського спікера Бориса Гризлова. «З огляду на особливу значимість питання, я тільки що переговорив з моїм колегою, головою Верховної ради України Володимиром Литвином. Ми домовилися, що російські і українські парламентарії будуть прагнути провести синхронну ратифікацію даної угоди », - сказав Гризлов. А пізніше «регіонал» Анатолій Кінах сказав: «Буде однозначно (угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Україні) ратифіковано».
Категория: Политика | Просмотров: 806 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz