Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 11:11
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 15 » Янукович як Кучма і Обама
20:04
Янукович як Кучма і Обама
Першими кроками президента Януковича виявилися незадоволені всі. Опозиціонери з Блоку Юлії Тимошенко, що перебувають у сказі через її відставки і зміни правил формування парламентської коаліції, називають Януковича "могильником ...

«Першими кроками президента Януковича виявилися незадоволені всі. Опозиціонери з Блоку Юлії Тимошенко, що перебувають у сказі через її відставки і зміни правил формування парламентської коаліції, називають Януковича «могильником легітимної влади». Його прихильники зі східних регіонів розчаровані відмовою від обіцянок зробити російську другою державною мовою. Націоналісти поза себе через намір Януковича скасувати указ про присвоєння Бандері звання Героя України. У Росії вже другий тиждень не можуть вирішити, що її більше уразило - те, що свій перший закордонний візит Янукович завдав до Брюсселя, рішення з російської мови або намітилося партнерство з блоком «Наша Україна» - «Народна самооборона», - починається стаття в газеті «Yтро.ru» під назвою «Янукович лавірує в каламутних водах» від 11 березня.

Але, зазначає автор, якщо метою Януковича є збереження цілісності країни, починати треба було з чого завгодно, але тільки не з візиту до Москви і не з оголошення російської другою державною мовою.

Він пише, що 9 березня, виступаючи на святкуванні 196-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, Янукович ще раз підтвердив свою позицію з російської мови. Президент заявив, що український буде єдиною державною і пообіцяв виправити «перекоси в мовній політиці» шляхом виконання букви і духу Європейської мовної хартії.

«Якщо ця обіцянка буде виконана, східні регіони та Крим зможуть на законній підставі зробити російську мовою регіонального спілкування у всіх сферах - від культури, освіти та ЗМІ до місцевого законодавства та діловодства. На сьогодні такий підхід - найкращий спосіб задовольнити потреби прихильників Януковича з російськомовних регіонів і не спровокувати бунту націоналістів », - вважає автор.

Далі він відзначає, що ще одне завдання, вирішенням якої займався Янукович два останні тижні - це формування дієздатної влади.

«Можна скільки завгодно говорити про переваги демократії, але за останні п'ять років Україна втомилася від демократичної вольниці з урядовою чехардою, достроковими виборами, ситуативними коаліціями і війною всіх проти всіх», - пише автор.

Що стосується прийнятих ВР і підписаних Президентом змін до закону про регламент, що дозволили формувати парламентську коаліцію не тільки з фракцій, а й на основі окремих депутатів, то автор зазначає, що на наступний день опозиція заговорила про «узурпації влади», і «з цим важко сперечатися, тому що прийняті поправки фактично суперечать Конституції ».

Він пише, що уряд сформований, і таким чином, "можна сказати, що операція з перехоплення головних важелів влади в цілому завершена».

«Правда, опозиційні політики переконують, що Конституційний суд визнає поправки такими, що суперечать Основному закону, що спричинить за собою парламентський і урядова криза, за яким будуть дострокові парламентські вибори ... Такий поворот подій може виявитися вигідним і для Януковича, тому що у випадку проведення позачергових виборів він , швидше за все, отримає більш «дружню» Раду і більш стійку коаліцію більшості. Але тоді доведеться ділитися владою з набирає сили Тігіпко, блок якого поки не представлений в парламенті. Не дуже зрозуміло, наскільки сильними опиняться в новій Раді фракції Литвина та комуністів, які увійшли до нинішньої коаліції. Якщо ж вибори будуть проведені вчасно, тобто через 2,5 роки, прогнозувати їх результат у ситуації наростаючої кризи ще важче, та й сама їх проведення може стати дестабілізуючим чинником », - вважає він.

У той же час автор зазначає, що всі ці умоглядні міркування розбиваються об простий аргумент: в країні немає грошей на позачергові вибори, а тому до їх проведення справу краще не доводити.

«Говорити про подолання політичної кризи в Україні поки що рано, але цілеспрямованість і натиск, з якими взялася за справу команда Януковича, все ж таки створюють грунт для обережного оптимізму», - закінчується стаття.

Розвитку політичної ситуації в Україні присвятив свій матеріал і президент фонду «Політика» В'ячеслав Ніконов. Стаття опублікована під назвою «Україна: все тільки починається» в «Известиях».

«Завершення президентських виборів і інавгурація Віктора Януковича знаменували зовсім не закінчення української політичної інтриги, а тільки її початок», - починається стаття.

Автор наголошує, що Янукович переміг на президентських виборах лише з тривідсотковим перевагою, йому віддали перевагу 10 областей країни, Юлії Тимошенко - 17, включаючи і столичний регіон. У зв'язку з цим «владний плацдарм, захоплений командою Януковича, виявився досить невеликим, і його утримання, а тим більше розширення стало завданням вельми нетривіальною».

«Регіонали Януковича пішли шляхом формування парламентської більшості, перетягуючи на свій бік окремих депутатів із БЮТ і НУ-НС. І досягли успіху в цьому. 3 березня кабінет Тимошенко був відправлений у відставку ... 4 березня Рада в терміновому порядку приступила до змін у своєму регламенті, щоб дозволити окремим депутатам входити в коаліцію і тим самим відкрити шлях до створення кабінету. Можна не сумніватися, що всі ці зміни будуть оскаржені опозицією в судах. Як і в тому, що прихильники Януковича вже не відступлять, щоб не упустити плоди перемоги і політичну ініціативу », - пише експерт.

На його думку, в контексті цієї надзвичайно гострої боротьби стає зрозумілим, чому свій перший закордонний візит 1 березня Янукович завдав в Брюссель, «що викликало образу у частини офіційної Москви»:

«Президенту України потрібен хоча б нейтралітет Європейського союзу під час нового раунду політичної сутички в Києві. Це зовсім не демонстрація проти Росії. І ми всі пам'ятаємо, що саме в Кремль робили свої перші закордонні вояжі Михайло Саакашвілі і Віктор Ющенко ».

В. Ніконов відзначає, що напередодні та під час візиту Януковича до Москви 5 березня, в Росії, особливо в пресі, з'явилася малозрозуміла тенденція очікувати, мало не вимагати від нового українського керівництва як умову успішного розвитку двосторонніх відносин за все і відразу: «від створення газотранспортного консорціуму і вступу до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану до підвищення статусу російської мови і розвінчання фашистських поплічників ».

«При цьому як би забувають, що Янукович - президент все-таки України, а не Росії. А це означає не тільки первинність для нього інтересів своєї країни, але і помітно менший обсяг конституційних повноважень глави держави, ніж у Росії. І зайнятий Янукович в першу чергу консолідацією тільки що завойованій, тендітною і оспорюваної потужними опонентами влади, пошуком шляхів до важелів управління Україною », - пише експерт.

На його думку, новий президент зможе вирішити проблему російської мови, у Партії регіонів підготовлено пакет законів, який передає рішення проблем мови у відання областей; героїзація Бандери буде припинена; Янукович не буде вступати в НАТО чи виганяти російський Чорноморський флот.

«Але чекати - особливо зараз - радикальних рішень з дуже спірним не тільки з українського, але і з російської точки зору питань і наївно, і контрпродуктивно», - вважає В. Ніконов.

«Зараз Росії варто було б не чекати всього і відразу, а підтримати нову українську владу - економічно й політично - і приступити до формування детальної позитивної порядку денного двосторонніх відносин, яка повністю була відсутня в минулі роки. І проявити повагу до найважливішого партнера на міжнародній арені - Україні », - закінчується стаття.

Інформаційно-аналітичне мережне видання «Сегодня.Ру» опублікувало статтю під назвою «Янукович перетвориться на Обаму. Але пізніше ».

«Формування нового Кабінету міністрів України і, в цілому, останні кадрові призначення президента Віктора Януковича неоднозначно дають зрозуміти, що він (або ті, хто підказує йому кроки) має талант дипломата», - починається стаття.

Автор пише, що про його вміння домовлятися з противниками і просто співрозмовниками було ясно ще у 2004 році - «умовивши Ющенко на політреформу, він і його соратники по партії знецінили перемогу« помаранчевої революції »на 50%, перетворивши президента в кульгаву качку».

В цей же час, відзначає він, Віктор Федорович пережив серйозну внутріпартійну боротьбу, і після гучної невдачі під час «революції» на Майдані багато пророкували йому швидкий кінець політичної кар'єри, оскільки легко було просто «зламатися» як особистості.

Автор пише, що Юлія Тимошенко, навпаки, зумівши в 2007 році вмовити Ющенка запропонувати її на посаду прем'єр-міністра, до президентських виборів-2010 посварилася практично з усіма політичними силами через свою незговірливості і авторитарних методів прийняття рішень.

«У цей же час Янукович знову налагодив стосунки з колишнім опонентом по Майдану і послідовно« вичавив »Тимошенко з адміністративного апарату, а потім - і з уряду», - резюмує він.

Далі автор пише, що Янукович різко розширив простір власної незалежності, врівноважити вплив різних кланів в Партії регіонів.

Як ілюстрація цього автор привів список осіб, що одержали видні посади в уряді. Це Микола Азаров як прем'єр - «людина, віддалений від окремих груп всередині ПР і близький самому Януковичу», Андрій Клюєв в якості першого віце-прем'єра - «брати Клюєви тримаються в партії окремо, проте вельми впливові», Віктор Тихонов - «віце - прем'єр з регіональної політики і неофіційний глава «Луганського» клану в ПР, який у травні минулого року відкрито конфліктував з Ахметовим і Колесніковим з приводу відповідальності за «ганьба-2004».

Плюс Дмитро Табачник - міністр освіти, «людина, що відрізняється останнім часом послідовної русофілів, і одночасно мав резонансний конфлікт з групою Ахметова». Люди Ахметова все ж таки не виявилися скривдженими - заступник глави Адміністрації президента (з економіки) стала Ірина Акімова, яку «спостерігачі вважають близької до «металургам»

Також на передові посади в уряді висунуто чимало нових облич, які допоможуть Януковичу зміцнити свою незалежність від старих спонсорів ПР, вважає він.

«Очевидно, що президент прагне врівноважити вплив різних кланів в ПР, щоб стояти над усіма їхніми конфліктами, які будуть йому тільки на руку», - робить висновок автор.

Він наголошує - спроби Януковича створити коаліцію з НУНС показали, що Янукович не збирається влаштовувати поголовне «полювання на відьом» серед прихильників колишньої влади.

«Такий підхід вигідно відрізняє Януковича від Тимошенко (в очах чиновників, політиків і бізнесменів), яка відома своєю реприватизацією та адресної атакою на корупціонерів. Це створює Януковичу реноме людини, з якою завжди можна домовитися », - пише автор.

Він вважає, що опозиції складно консолідуватися, поки у Януковича залишається можливість давати її представникам ті чи інші посади або преференції. Таким чином, робить висновок автор, створення єдиного опозиційного фронту тепер заважає два фактори - «дружелюбність» і договороздатність президента, з одного боку, і одіозність Тимошенко - з іншого.

На думку автора, варто очікувати лавірування Януковича і у всіх інших сферах.

«Янукович уже заявив в порушення своїх передвиборних обіцянок, що український буде єдиною державною мовою. Що стосується історії, то ще до обрання Януковича президентом, його команда фактично відмовилася від боротьби проти визнання Бандери Героєм України. Прогноз по церковній тематиці такий: розкольники, «автокефалісти» і греко-католики, звичайно, позбавлятися багатьох преференцій, але збережуть стійкий контакт із владою. А, торкаючись економічну тему, представники Адміністрації Януковича вже заявили про надзвичайну складність або зовсім неможливості вступу України до Митного Союз Росії, Білорусії та Казахстану. Додайте сюди активізацію діалогу України та ЄС, запрошення розпочати переговори про членство в ЄС і те, яку роль зіграли спостерігачі від Європи, США і міжнародних організаціях на виборах-2010 і після них, заявивши про демократичність всіх процедур », - прогнозує автор.

Ще він припускає, що в перші місяці правління Януковича, тиснути на нього (як зсередини, так і ззовні країни) буде складно - сильні очікування «реанімації» економіки, російсько-українських відносин. Проте після кількох місяців або навіть років тиснути буде легше - Янукович все більше буде схожа на заплутався в «вектори» розвитку Кучму.

«До того ж, враховуючи апетити Януковича за підпорядкуванням олігархів державі, він буде стикатися із зростаючим тиском великого капіталу. У результаті, він може опинитися в тій самій пастці, що і Обама - різке падіння підтримки прихильників і перехід в опозицію. Тільки на це можна піти ближче до середини або кінця президентського терміну », - закінчується стаття.

Леонід Слуцький, депутат Держдуми, присвятив матеріал заяви Віктора Януковича про те, що українська мова буде єдиною державною. Стаття опублікована на сайті «Ехо Москви» під назвою «Леонід Слуцький, депутат Держдуми: Два в одному».

«Повідомлення про те, що новий президент України виключає надання російській мові статусу державної, викликало легкий шок у тих, хто напередодні другого туру президентських виборів був вражений заявою голови Луганської облради Валерія Голенко. А сказав він таке: «У програмі партії Регіонів сказано, що ми будемо домагатися, щоб в Україні було дві державні мови: українська і російська», - починається стаття.

Але, задається питанням депутат, чи варто з цього приводу надмірно засмучуватися.

По-перше, зазначає він, сам Янукович, перебуваючи в Москві, постійно говорив про те, що права розмовляють російською мовою будуть захищені. Крім того, Україна ратифікувала Європейську хартію про мови, що передбачає застосування російської мови в діловодстві, в медицині, в судочинстві. Також, зазначає Л. Слуцький, Конституційний суд України скасував постанову Кабміну Тимошенко про заборону шкільним вчителям розмовляти російською в робочий час.

«Нарешті, треба думати, в поняття« неущемленія »російськомовного населення увійде достатнє число російських шкіл, - фактор помітний і дуже легко перевіряється.

І оскільки Віктор Янукович ніколи не говорив про державний статус російської мови на Україні, зате багато разів згадував про те, що «права російськомовного населення будуть захищені», то, взагалі кажучи, які до нього можуть бути на сьогоднішній день претензії? », - Вважає він .

На думку депутата, якщо все піде так, що проголошує новий український президент, «в реальності, по суті, з огляду на величезну частку російськомовних, під дахом одного офіційного державної мови в Україні будуть на ділі спокійно співіснувати дві основні мови - і українську і російську».

«Як свідчить відомий рекламний слоган, два в одному флаконі. Так, претензій немає.

Але є деяке занепокоєння. Вже не за долю російського мови, а за долю самого Віктора Януковича, який був змушений дуже вже круто лавірувати: адже майже половина електорату віддала свої голоси нинішньому новому лідеру об'єднаної «демократичної» опозиції Юлії Тимошенко, і ця половина дуже вже явно збігається з територіальним поділом країни на Схід і Захід », - відзначає він.

І тут, пише депутат, виникає «по-справжньому філософське питання:« Яким шляхом піде Янукович? ».

«Чи буде він намагатися загравати з українськими« западенців », що видається абсолютно безперспективним, або рішуче зіпреться на відданих йому виборців з південного сходу, підніме економіку країни і тим самим пом'якшить настрої Заходу? А може бути, згадає перебудовну тактику Горбачова, коли принцип «І нашим і вашим» привів країну в некерований стан, що закінчилося вельми плачевно? Поки створюється враження, що новий президент тяжіє саме до цього, в умовах України, найменш раціонального варіанту », - вважає Л. Слуцький.

Також, на його думку, передача вирішення питань з російської мови на обласний рівень, «перший крок до відчуження, маленький, але реальний».

«Немає сумнівів у тому, що Віктор Янукович дотримає свої« мовні »обіцянки.

Але як це позначиться на самопочутті України в цілому в довгостроковому плані? Хочу повторити: претензій немає, але є сумніви з частини майбутнього розвитку політичних подій. «Два в одному», як цей принцип розуміє Віктор Янукович, мабуть цілком влаштує російськомовне населення лівобережної України і Криму. Але в західних областях країни, де в основному сконцентровані виборці Юлії Тимошенко, навіть цей гнучкий підхід навряд чи викличе захоплення і схвалення », - робить висновок депутат.
Категория: Политика | Просмотров: 613 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz