Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 10:59
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 19 » Янукович: як ще догодити Росії?
10:25
Янукович: як ще догодити Росії?
Нова коаліція, яка сформована у Верховній Раді України, має намір поставити питання про законодавче закріплення позаблокового статусу України. Відповідна пропозиція міститься в тексті угоди, прийнятому коаліцією.

Раніше позаблоковий статус України був продекларовано новим президентом Віктором Януковичем. Нова влада в Україні намагається всіма можливими способами гарантувати Росії відмова від євроатлантичного вектора, що в результаті повинно створити сприятливі політичні умови для отримання економічних пільг або кредитів. Для Росії це, безумовно, буде позитивною новиною. Однак, як показує досвід Молдови, позаблоковий статус, закріплений в Конституції країни, ніколи не був достатньою гарантією для Москви.

В угоді коаліції кажуть, що Україна не буде брати участь у військово-політичних союзах інших держав. Але це не значить, що контакти з НАТО будуть перервані. Коаліція передбачає «продовження конструктивного співробітництва з НАТО з усіх питань, що становлять спільний інтерес». Позаблоковий статус планується закріпити законодавчо. Проект поправок до закону «Про основи національної безпеки України», в якому йшлося про скасування курсу на євроатлантичну інтеграцію і закріплення позаблокового статусу, був створений ще у вересні минулого року. Законопроект вже розглянуто комітетом, до його обговорення можуть приступати депутати в сесійній залі.

Прийняття закону про позаблоковий статус сьогодні є переважно політичним і кон'юнктурним кроком, адресований Москві та вживаються в контексті спроб налагодити російсько-українські відносини.

По-перше, питання про вступ України в НАТО сьогодні не стоїть навіть у середньостроковій порядку денному. Щодо цього питання немає консенсусу всередині самого блоку, що показав відомий бухарестський саміт альянсу в квітні 2008 року. Проти «втягування» України і Грузії в НАТО (прийняття Плану дій щодо приєднання до НАТО, ПДЧ) тоді категорично виступили Німеччина та Франція, які не хочуть псувати відносини з Москвою заради геополітичних амбіцій Вашингтона.

По-друге, всередині самої України питання надто політизоване. Крім того, що країна просто не готова за своїми стандартами, до членства в альянсі (цьому також заважає і перебування Чорноморського флоту), більше 60% населення країни виступають проти атлантичного вектора. Лобіювання блокового статусу автоматично веде до зростання напруженості як усередині країни, так і у відносинах з Росією. Тому в цих умовах говорити про позаблоковий статус для нового керівництва країни гарантовано буде приносити позитивні плоди у вигляді нормалізації відносин з Росією і так само гарантовано не втратити можливість вибудовування нормальних відносин з НАТО. У перспективі це обмеження може виявитися «рухомим».

Показово, що наприклад, для Москви зовсім недостатньо було позаблокового статусу Молдавії, закріпленого в Конституції країни, в якості гарантії не вступу до НАТО. На додаток Кремль вимагав (це було в рамках оновленого «плану Козака» навесні 2008 року) прийняти декларацію про визнання постійного нейтралітету Молдови. «Відповідно до конституції наша країна і так нейтральна. Але тепер бажано, щоб цей статус був зафіксований ще і в декларації про те, що всі визнають наш нейтралітет. Цей документ мають підписати всі сторони, які беруть участь у переговорному процесі у форматі «5 +2», за винятком Тирасполя. Тобто Молдова, як суверенна держава, а також Росія, Україна, США, ЄС і ОБСЄ », - говорив тоді президент Молдови Володимир Воронін в інтерв'ю« Коммерсанту ». Нейтральний статус Молдавії, закріплений в Конституції, Росію не влаштовував: Кремль хотів накласти зобов'язання і на Захід, який також підписався б під цією декларацією.

У ситуації з Україною Москва завжди вказувала на Договір про дружбу, співпрацю і партнерство, підписаний 31 травня 1997 року. Договір встановлює основи двосторонніх відносин. Виходячи з нього, Росія вважає неприпустимим вступ України до НАТО і не раз звинувачувала Київ у спробах порушити його основні принципи. Так, 6-та стаття говорить про те, що територія однієї країни не може використовуватися на шкоду безпеці іншої, і одна із сторін, перебуваючи у дружніх, союзницьких, партнерських відносинах з іншого, не буде створювати для неї загрози.

Виходячи з цього, нинішній тренд на позаблоковість може виправдовувати себе лише в тій мірі, в якій діють влади України готові враховувати стурбованість Москви. Як тільки актуальність цього знизиться, а можливості для зближення з Заходом покращаться, цінність позаблокового статусу дуже швидко може виявитися міражем, слідом за розсіюванням якої зміниться і відповідна законодавча база.
Категория: Политика | Просмотров: 534 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz