Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 08:05
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 28 » Касперський: Ну не працюють технології на іржавому залізі!
16:27
Касперський: Ну не працюють технології на іржавому залізі!
Росія - це не тільки ракети, балет, Сибір і горілка. Це ще й антивірусні програми від «Лабораторії Касперського».

Проте «Лабораторія Касперського» почуває себе непогано - продажі тільки зростають, причому вже давно не тільки в Росії. Компанія стала номером два в своїй ніші на ринку США і зупинятися не збирається.

Здавалося б, платне антивірусне програмне забезпечення минуло свій золотий вік. Світ явно помітний тренд на перехід до безкоштовного софту, в Росії економічна криза різко знизила витрати бізнесу і приватних клієнтів на IT-послуги, а російських розробників антивірусних програм все частіше звинувачують у відсталості. Додатково до всього ще інтернет-компанії (той же «Яндекс») запускають власні сканери шкідливих програм в інтернеті. Як виживати і чому користувачі, як і пару років тому, повинні витрачати гроші на програми «Лабораторії Касперського» і її конкурентів? В інтерв'ю «Приватному кореспонденту» сам Євген Касперський пояснює, чому майбутнє ринку, на якому він працює, видається йому позитивним, і чому його програми ніколи не будуть безкоштовними.

- Не так давно ваша компанія оголосила про створення апаратного антивіруса. Що це за пристрій? Чим воно краще традиційних програмних рішень?
- Апаратний антивірус є дітищем Олега Зайцева, одного з провідних експертів «Лабораторії Касперського». Цей пристрій володіє власним процесором, пам'яттю, програмним забезпеченням і може комплектуватися окремим джерелом живлення. Воно не пов'язане ні з пам'яттю, ні з процесором комп'ютера. Це дозволяє йому відслідковувати будь-які спроби доступу до диску комп'ютера, залишаючись при цьому недосяжним для шкідливого програмного забезпечення. Саме ця здатність дозволяє апаратному антивірусу успішно боротися з такими складними погрозами, як руткіти (програми для приховування слідів присутності зловмисника або шкідливої програми в системі) і буткіти (віруси, що заражають завантажувальний сектор диска комп'ютера). У той час як на розпізнавання і видалення цих загроз за допомогою традиційних антивірусних програм можна витратити набагато більше часу і сил.

- «Яндекс» створив власну антивірусну систему, засновану на так званому поведінковому підході. Наскільки вона може виявитися ефективною?
- Кажуть, що перевага поведінкового підходу «Яндекса» полягає в можливості виявляти нові віруси, яких немає в базах виробників антивірусів. Проте тут треба сказати, що «Яндекс» використовує досить стару технологію: аналогічні рішення, так звані high-interaction honeypots, давно використовуються практично всіма антивірусними компаніями в якості одного з інструментів для пошуку нових вірусів. Зрозуміло, що подібні системи існують і у нас.

Така система володіє деякою ефективністю. Але проблема тут полягає в тому, що вона теоретично здатна захистити користувачів лише тих сайтів, які проіндексовані «Яндексом» і на які заходив антивірусний робот компанії. При цьому велика вірогідність того, що користувачеві можуть надіслати посилання на заражений сайт, якого не опиниться в базі «Яндекса».

Антивірусні рішення «Лабораторії Касперського» використовують іншу технологію для виявлення вірусів: антивірус, встановлений на комп'ютері, самостійно стежить за тим, на які сайти заходить користувач і що відбувається з комп'ютером після відвідування того чи іншого ресурсу. На основі цих даних і приймається рішення про те, заражений сайт чи ні. І зазначу, що для цього нам не доводиться індексувати весь інтернет.

- Чи може ця система позбавити користувачів від необхідності купувати антивірусні програми? Якщо допустити, що користувач заходить тільки на звичні для себе ресурси, а нові шукає через пошукові системи, встановлені на комп'ютери сканери йому вже не потрібні ...
- Ні. Як я вже сказав, ця система забезпечує відносну захист тільки від тих «зловредів», які були виявлені на відомих системі сайтах і ідентифіковані системою як шкідливі. Тоді як віруси можуть сипатися і з інших мережевих ресурсів: мені, наприклад, поки незрозуміло, як таке рішення захистить від зловредів, що йдуть з файлообмінних мереж. Також не треба забувати, що на даний момент одним з найбільш поширених джерел вірусів є заражені флешки, які до інтернету не мають ніякого відношення.

- Останнім часом експерти все частіше говорять про те, що інтерес до платних антивірусним програмам знижується і вони витісняються з ринку безкоштовними програмами. Наскільки вірно це думка?
- Ми цього поки не помічаємо. Кількість наших користувачів на сьогоднішній день більше 300 млн людей, і ця цифра впевнено зростає, причому по всіх регіонах світу, - кожен день приносить нам 50 тис. нових користувачів. Причина, як мені здається, очевидна - безкоштовні антивірусні рішення не забезпечують (і не можуть забезпечити) прийнятний рівень захисту. Як говорить народна мудрість, лікуватися задарма - дарма лікуватися.

- Чи можна сподіватися, що продукція або якісь окремі продукти «Лабораторії Касперського» стануть безкоштовними? Яка бізнес-модель у компаній, що займаються розповсюдженням безкоштовних антивірусів? Чи ефективна вона?
- Для таких надій немає ніяких підстав. По-перше, по всьому світу ми відомі як виробник продуктів високої якості. І випуск безкоштовного антивіруса призведе до так званого розмивання бренду.

По-друге, я не вважаю, що безкоштовний антивірус може гарантувати прийнятний рівень захисту користувачів. Звичайно, це краще, ніж нічого, - випуск безкоштовних рішень є важливим кроком назустріч більш чистого інтернету. Проте всі подібні продукти мають обмеження, наприклад по функціоналу і частоті оновлень. Це пов'язано з тим, що розробляти і підтримувати антивірус - вельми витратна заняття. Джерело основних витрат - зовсім не витрати на створення одиниці софта або одного апдейта, оскільки це величина фіксована, а витрати на розповсюдження оновлень. Тому витрати зростають разом із зростанням кількості користувачів. Саме з цієї причини у безкоштовних антивірусів є одне неприємне обмеження - один апдейт на добу, не частіше. Випускати півзахист з урізаним функціоналом - технічно легко, але для «Лабораторії Касперського» неприйнятно. Тому компанія випускає якісний антивірус з оновленнями в режимі реального часу. Ми впевнені, що тільки так можна домогтися максимального зниження ризиків на стороні користувачів.

- Як криза позначилася на продажах вашого підприємства? Чи є позитивна динаміка в останні місяці?
- Продажі зростають: за 2009 рік зростання виручки склав 42%. Динаміка за останні місяці більш ніж позитивна: ми добиваємося відмінних результатів навіть на висококонкурентному американському ринку - в сегменті рітейлу анітівірусного програмного забезпечення в США «Лабораторія Касперського» посідає друге місце (дані дослідницької компанії NPD Group).

- Кого «Лабораторія Касперського» вважає своїми головними конкурентами?

- Основні конкуренти - лідери ринку в цілому, тобто Symantec і McAfee. Також конкуруємо з локальними вендорами, наприклад Sophos в Англії, Panda в Іспанії, Trend Micro в Японії, Rising в Китаї.

- Як продається ваша продукція за кордоном?
- Дуже добре продається. У ритейлі, онлайні, через партнерів, реселлерів, інтернет-і мобільних операторів. У ритейлі (продажу коробкового софта), наприклад, ми вже другий рік поспіль тримаємо перше місце в Німеччині. Друге місце - у США, Англії, Франції, Іспанії, Канаді та багатьох інших країнах.

- Які ринки для вас є пріоритетними, крім російського?
- Для «Лабораторії Касперського» найбільш пріоритетними ринками, крім Росії, є Латинська Америка, США і Канада, Західна і Східна Європа, Скандинавія, країни Африканського континенту, Близький Схід, Індія, Китай, Японія, Корея, Південно-Східна Азія, а також Австралія і Нова Зеландія (здається, у такий оригінальний спосіб Євген Касперський дав зрозуміти, що «Лабораторію Касперського» не цікавить тільки ринок Океанії. - В.М.).

- Як у цілому ви бачите майбутнє ринку антивірусних програм? Яке місце в цьому майбутньому будуть займати хмарні обчислення?
- Позитивно. Ринок засобів інформаційного захисту в 2009 році виріс на 6,4%, «Лабораторія Касперського» при цьому зростає значно швидше від ринку.

Останні два роки на зміну традиційним антивірусним продуктам прийшли комбіновані технології - чорні і білі списки, контроль додатків, хмарні репутаційні сервіси та ін У найближчому майбутньому з'являться нові технології, які будуть доповнювати існуючі рішення. Взагалі ж ми зараз підходимо до старту технологічної гонки між виробниками софта - але не за функціоналом, а за непомітно і безпекою.

Якщо говорити конкретно про «Лабораторії Касперського», то в даний час ми йдемо шляхом розвитку хмарних технологій. У той же час я розумію, що віртуалізація не зможе повністю утримати кіберзлочинність. Вона допоможе лише частково, так як не можна відкидати вплив людського чинника - люди не перестануть робити помилки, і шахраї завжди з радістю скористаються цією «вразливістю».

- Програмні продукти «Лабораторії Касперського» часто звинувачують у надмірній «ненажерливість» відносно ресурсів комп'ютера. Чому так? Індустрія портативних комп'ютерів активно розвиває нетбуки - дешеві комп'ютери зі слабкою продуктивністю. Яким чином ви плануєте захищати їх, якщо навантаження вашого антивіруса часто примушує гальмувати навіть звичайні ноутбуки?
- Питання тормознутого вирішено вже років п'ять тому. І останнім часом наші продукти визнаються спеціалізованими журналами і незалежними експертами одними з найбільш «скорострільних». Так, наприкінці 2009 року незалежна організація Cascadia Labs поставила Kaspersky Internet Security 2010 найвищу оцінку за високу швидкість роботи - за швидкий початок роботи, доступність ресурсів процесора і пам'яті для програм і високу швидкість відкриття документів. Французький PC Achat став одним з журналів, які назвали рішення «Лабораторії Касперського» кращим програмним продуктом в категорії «Антивірусне ПЗ». Плюс до цього ми отримуємо масу коментарів про те, що у нас один з найшвидших антивірусних продуктів!

Хоча так, іноді комп'ютер гальмувати-таки може:

1. У тих, хто до сих пір використовує комп'ютери, зібрані в минулому столітті, - ну не працюють сучасні технології на старому іржавому залізі!

2. У випадках, коли наші продукти несумісні з яким-небудь іншим софтом або залізом. Проблема вирішується через нашу технічну підтримку.

- «Лабораторія» випустила антивірусну програму для Mac OS X. Чи відповідають продажу вашим очікуванням? Наскільки затребувані антивіруси користувачами Mac?
- З точки зору безпеки системної архітектури Mac OS рівно так само піддана погрозам безпеки, як і Windows. Просто «маководов» поки відносно небагато - ось і вірусів майже немає. Адже основною метою вірусописьменників на сьогоднішній день є отримання фінансової вигоди, а значить, за допомогою одного зловредів необхідно заразити якомога більшу кількість машин. Тим не менше кількість шкідливих програм, написаних під Mac OS, зростає з кожним роком, і ця тенденція незмінна: якщо в 2004 році «Лабораторія Касперського» виявила близько 20 шкідливий, написаних під «макі», то в 2009 році ця цифра зросла до 200 . Але коли і якщо Apple займе половину ринку ноутбуків і настільних систем, тоді половина всіх зловредів стане писатися під цю систему. І ми вже до цього готові.

Крім того, сьогодні багато сімей мають кілька комп'ютерів, де часто працює цілий зоопарк систем. Тому, щоб по домашньої (сімейної) сітці через «макі» не бігали виндовс-віруси, ми ці самі «макі» і захищаємо. І, м'яко кажучи, продажу «Антивірусу Касперського для Mac OS X» серйозно перевершили наші очікування. Причому особливо це помітно в Західній Європі і США.

Що ж стосується програм для iPhone і iPad, то протягом останніх двох років ми ведемо переговори з Apple про надання необхідного комплекту для розробки антивірусного софту.
Категория: Технологии | Просмотров: 546 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz