Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 14:19
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 8 » Киргизія: переворот
12:39
Киргизія: переворот
Державний переворот в Киргизії. Уряд пішов у відставку, а президент Курманбек Бакієв залишив Бішкек. Жертвами безладів в Киргизії стали 75 людей, ще близько 500 отримали поранення, Бунт - за що народ ненавидить Бакієва?

Жертвами безладів в Киргизії стали 65 людей, ще близько 500 отримали поранення, повідомляє в четвер агентство КАБАР з посиланням на Мінохоронздоров'я республіки.

Раніше киргизьке агентство «24.kg» з посиланням на директора Республіканського бюро судово-медичної експертизи МОЗ Табалдієв Матисакова повідомляло про 75 загиблих і близько 400 постраждалих .

За даними агентства, в результаті заворушень загинуло 65 людей, 498 - постраждали і госпіталізовані.

«Процеси виходять з-під контролю». Які причини того, що відбувається в Киргизії

У Киргизії в середу спалахнули масові протести. Опозиція повідомила, що уряд пішов у відставку, а президент Бакієв залишив Бішкек в невідомому напрямку. Пізніше агентство «КАБАР» повідомило, що Бакієв перебуває у своїй південній резиденції в місті Ош .

Президент Киргизії Курманбек Бакієв стрімко втрачає влада - опозиція заявила, що уряд Даніяра Усенова пішов у відставку, «уряд народної довіри» очолила відомий політик, екс-міністр закордонних справ Роза Отунбаева, а всі органи державної влади перебувають під контролем опозиції.

Мітингуючі захопили державне телебачення, будівля парламенту, а увійти до будівлі уряду їм заважав лише вогонь охорони. Будинок президента Бакієва розграбували, а потім спалили.

Приводом для масових заворушень став заборону влади провести народний курултай (схід) і арешт у вівторок ввечері лідерів опозиції. Під тиском народу вони були звільнені менш ніж через добу.

Проте президент Бакієв, по всій видимості, не має наміру просто віддавати владу - він разом з міністром оборони вилетів до міста Ош, де знаходиться південна резиденція. Це означає, що протистояння може затягнутися.

Тим часом вже загинули десятки людей. За останніми даними, жертвами безладів тільки в Бішкеку стали 47 осіб, поранено близько 400 чоловік, для поранених не вистачає крові і ліжок у лікарнях.

Влада згинула у два дні

Ситуація в Киргизії радикально змінилася всього за два дні - 6 квітня безлади відбулися в обласному центрі Талас на півночі країни, де мітингуючі захопили обласну адміністрацію і були розігнані міліцією, а після арешту лідерів опозиції охопили всю Киргизію.

З ранку 7 квітня в Бішкеку стали збиратися натовпи людей, в центрі столиці сталися сутички з міліцією.

Біля адміністративних будівель столиці були посилені заходи безпеки, під охорону взято будівлю уряду республіки і мерія Бішкека. У будівлю уряду прибули кілька десятків співробітників силових структур з автоматами, машини з військовими.

Співробітники міліції в бронежилетах, з щитами і собаками, застосовували для розгону опозиції спецзасоби - світло-шумові гранати, проте зупинити натовп не вдалося - люди розбігалися й знову поверталися на площу, де лунали крики, свист.

Потім мітингуючі захопили кілька машин, БТР і намагалися протаранити паркан, яким огороджено будівлю уряду Киргизії, підпалили будівлю Генпрокуратури.

По центру Бішкека мітингувальники роз'їжджали на автобусах і на машині Червоного Хреста з вибитими шибками.

У столиці Киргизії був введений режим надзвичайної ситуації, мерія рекомендувала жителям міста не покидати свої будинки, а президент Киргизії підписав указ про введення комендантської години і передав на затвердження до парламенту.

Мітингуючі захопили також Киргизьку державну телерадіокомпанію КТР і розгромили будівлю. Через кілька годин заяви лідерів опозиції почали звучати в прямому ефірі КТР.

Опозиція заявила, що в країні відбувається «класичне народне повстання», коли «народ не думає, що буде завтра», а відповідальність за кровопролиття лежить на президента Курманбека Бакієва.

Увечері опозиція заявила, що влада в Киргизії повністю перейшла до неї.

«(Прем'єр) Усенов написав заяву про складання повноважень і передав його особисто мені. Влада повністю контролюється опозицією. (Президент) Бакієв знаходиться невідомо де », - сказала журналістам глава опозиційного уряду народної довіри Роза Отунбаева.

За її словами, опозиція поки не формує новий кабінет міністрів, але поділила сфери відповідальності в управлінні державою. Головне завдання зараз - зберегти стабільність і не допустити мародерства, заявила Отунбаева.

Випадки мародерства вже відзначені - невідомі пограбували будинок президента Бакієва, кілька продуктових магазинів і магазин зброї. Обікрали і Киргизький національний музей образотворчих мистецтв імені Гапара Айтіева. За словами директора, поки невідомо, які картини винесли мародери, але в музеї були цінні полотна російських і радянських художників.

Працівники фірм і торговці з магазинів, розташованих на центральній площі Ала-Тоо, з початком заворушень терміново стали відвозити на машинах своє майно і товари.

Увечері з'явилися повідомлення, що представники влади і опозиції обговорюють як припинити безлади і повернути країну до мирного життя, але вони не дали ніяких результатів. Як повідомило національне киргизьке агентство «Кабаре», представники опозиції заявили, що багато колишні керівники, виключаючи прем'єра Даніяра Усенова і держрадника президента Ельмурзу Сатибалдіева можуть продовжувати виконувати свої обов'язки.

Російський слід або старі граблі

Президент Росії Дмитро Медведєв вважає те, що відбувається в Киргизії внутрішньою справою цієї країни. На його думку, вибрана форма протестів свідчить про крайній обуренні діючою владою з боку народу.

«Президент вважає, що найголовніше в цій ситуації - не допустити нових людських жертв, відновити керованість державою», - сказала журналістам прес-секретар президента Наталія Тімакова, коментуючи на прохання журналістів ситуацію в Киргизії.

«Це - внутрішня справа Киргизії, але те, в якій формі був виражений протест, свідчить про крайню формі обурення чинною владою простих людей», - навела Тімакова слова Медведєва.

Медведєв заявив, що Киргизія була і залишається стратегічним партнером Росії, тому Москва з особливою увагою стежитиме за тим, як розвивається ситуація в республіці.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що президент Бакієв «наступив на ті ж граблі», що і його попередник Аскар Акаєв, повалений революцією 2005 року.

«Коли президент Бакієв приходив до влади (в результаті" тюльпанової революції "у 2005 році), він дуже жорстко критикував відстороненого від влади президента Акаєва за сімейність, за те, що в економіці Киргизстану навколо сиділи родичі. У мене таке враження, що пан Бакієв наступає на ті ж самі граблі », - сказав російський прем'єр.

Путін запевнив, що російська влада не мають жодного відношення до подій в Киргизії. «Ні Росія, ні ваш покірний слуга, ні російські офіційні особи не мають до цих подій жодного відношення», - сказав Путін. За словами прем'єра, особисто його події в Киргизії «застали зненацька».

«Російський слід» у що відбуваються в країні події знайшов у середу вдень прем'єр Киргизії Даніяр Усенов. Він висловив невдоволення тим, як російські ЗМІ висвітлюють ситуацію в республіці, і звинуватив їх в упередженості.

«ЗМІ, які необ'єктивно висвітлюють ситуацію, є нашими ворогами», - заявив прем'єр на прес-конференції в Бішкеку в середу вдень.

МЗС Росії у відповідь заявив, що не можна пов'язувати відбуваються заворушення в Киргизії з «якоюсь російською позицією». Як заявив РІА Новини статс-секретар, заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін, пов'язувати те, що відбувається «з якоюсь позицією Москви - це груба й позбавлена всіх підстав провокація».

Сім'я, тарифи, ціни

Опозиція давно домагається від влади припинити політичні репресії та обмеження прав і свобод громадян, знизити тарифи на електроенергію, опалення, водопостачання і послуги зв'язку.

З початку 2010 року уряд Киргизії скасувало всі пільги і підвищило ціни на електроенергію та опалення споживачам республіки більш ніж у два рази, а на гарячу воду відразу в п'ять разів. Масові мітинги населення проходили в лютому-березні в ряді регіонів країни.

Главу держави опозиція звинувачувала у розпродажі загальнонародних стратегічних об'єктів енергетики та зв'язку, в «сімейному правлінні». Багато керівні посади в країні зайняли родичі Бакієва, який, на думку опозиційних політиків, створює «монархічну республіку» і готував передачу влади своєму синові Максиму.

Молодший син президента Киргизії Максим очолює Агентство з розвитку, інвестицій та інновацій, яке управляє практично всіма фінансами, які надходять в республіку з-за кордону. У російських ЗМІ з'являлися повідомлення, що Максим Бакієв в особистих цілях розпоряджається та кредитами, які Росія виділяла Киргизії, а його бізнес-партнери замішані у відмиванні мільярдів доларів.

Сам Максим Бакієв у вівторок полетів до США на інвестиційний форум.

На виконання вимог опозиція дала термін до 24 березня - до п'ятої річниці «тюльпанової революції», пригрозивши в іншому разі проводити акції протесту по всій країні.

На 7 квітня були оголошені народні сходи - курултаї в регіонах. Однак після що відбулися в місті Таласі на півночі країни 6 квітня заворушень міністр внутрішніх справ Киргизії Молдомуса Конгантієв заявив, що всі дії Об'єднаного народного руху є незаконними, і спроби зібрати курултай будуть присічені.

Увечері 6 квітня були заарештовані лідери опозиції, а вранці 7 квітня народні заворушення з вимогами звільнити опозиційних політиків пройшли в усіх областях Киргизії.

Якщо влада не впораються з ситуацією, Бакієв ризикує повторити долю свого попередника Аскара Акаєва, який в результаті виступів опозиції в 2005 році змушений був подати у відставку.

Нові влада звинуватила членів сім'ї і найближче оточення колишнього глави Киргизії Акаєва у фінансових та посадові злочини. Всього відносно членів сім'ї екс-президента і його найближчого оточення було порушено 106 кримінальних справ, більшість з яких так і не знайшли свого судового дозволу. Незабаром після березневих подій 2005 року в країні була створена комісія з пошуку майна Акаєвих за кордоном, проте результати її роботи не увінчалися успіхом.

Через півроку Курманбек Бакієв, який очолював революційний рух, був обраний новим президентом країни. З тих пір в Киргизії періодично відбувалися заворушення, а останнім часом в країні знову спостерігається активізація опозиції, яка висуває претензії президента Бакієва.

Акаєв, який проживає в Москві, закликав Бакієва добровільно скласти з себе повноваження, а причиною того, що відбувається назвав «антинародну» політику влади.

«Ця влада за ціною не постоїть, вона буде всіма силами намагатися втриматися. Передбачити, як розгортатимуться події, дуже важко », - сказав Акаєв, на думку якого,« Кращим результатом для народу Киргизстану був би добровільний відхід Бакієва », - упевнений Акаєв.

Примітно, що до п'ятої річниці «тюльпанової революції» Бакієв видав свою книгу «Березнева революція: історичний вибір народу».

Вступне слово до книги написав академік Російської академії наук Михайло Заліханов, який зазначив, що у виданні надано відповіді на важкі питання. «Бакієв показав, чим відрізняється революція від конституційного перевороту, навів переконливі докази того, що це була воістину демократична революція», - пише Заліханов.
Категория: Политика | Просмотров: 642 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz