Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 11:49
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 21 » МВФ дасть компромат на Тимошенко
14:20
МВФ дасть компромат на Тимошенко
Ідея проведення аудиту діяльності попереднього уряду отримала несподіваний поворот: головні висновки будуть робитися не на основі висновків приватних консалтингових компаній.

«Всі розуміють, що справи в країні йдуть погано, але всі хочуть знати, наскільки погано. Очевидно, що в Пенсійному фонді колосальні проблеми, його дефіцит зіставимо з дефіцитом країни. Пенсійна система може впасти в найближчі місяці, тому що дефіцит колосальний, а наповнюваності немає »

МВФ дасть компромат на Тимошенко

Ідея проведення аудиту діяльності попереднього уряду отримала несподіваний поворот: головні висновки будуть робитися не на основі висновків приватних консалтингових компаній.

Швидше за все, їм доручать перевірку окремих держкомпаній і Пенсійного фонду. Компромат в масштабах всієї економіки нової влади дасть МВФ.

«З середи працює технічна місія Фонду. Ми зацікавлені, щоб підсумки її діяльності були представлені населенню. Вони дозволять нам забезпечити дуже якісну оцінку сфери публічних фінансів. Ми розглядаємо це як інструмент зовнішнього аудиту макроситуацією », - повідомила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова.

За її оцінками, перші висновки технічної місії можуть з'явитися вже до кінця березня. У цей час в Україну приїде постійна делегація Фонду, з якою будуть обговорювати питання надання країні четвертого траншу кредиту за програмою stand-by. Надходження грошей очікується в травні, але інформація від МВФ може бути більш важливою.

Кому це вигідно

«Регіонали» зразка 2010 дуже відрізняються від свого зразка 2006 року. Тоді уряд Віктора Януковича повело себе, можна сказати, інтелігентно. На цей раз влада налаштована на жорсткий підхід.

«У 2006 році ми необачно мовчали щодо діяльності уряду Юлії Тимошенко, хоча говорити було про що, можна було згадати і смикання курсу, і цукрова криза, і паливна криза цього разу все буде жорсткіше. Думаю, багато хто хотів би, щоб на основі цих висновків відбулися репресії », - підкреслило джерело в Кабміні.

Втім, репресії можуть бути замінені на тихе тиск. Компромат на Тимошенко дозволить втихомирити її прихильників і змусить їх переходити на бік нової влади. Це буде робитися під акомпанемент гучного публічної кампанії. «Регіонали» отримають авторитетні висновки, на які можна буде посилатися в будь-який час.

«Для нового керівництва такий аудит вигідний. Чиновники покажуть, що стан справ набагато гірший, ніж їм здавалося, і тому їх передвиборчі обіцянки, наприклад, про істотне підвищення зарплати, не можуть бути виконані », - відзначив виконавчий директор The Bleyzer Foundation Олег Устенко.

Таким чином, можна зробити головний висновок. Аудит - це всерйоз, і нова влада максимально посприяє, щоб було розкрито якомога більше проблем. Успіх такої перевірки гарантований. Весь 2009 ЗМІ рясніли матеріалами про великі проблеми в держфінансах і «ручному управлінні» економікою з боку уряду Тимошенко.

"Всі розуміють, що справи в країні йдуть погано, але всі хочуть знати, наскільки погано. Очевидно, що в Пенсійному фонді колосальні проблеми, його дефіцит зіставимо з дефіцитом країни. Пенсійна система може впасти в найближчі місяці. Дефіцит колосальний, а наповнюваності немає. Потрібні кардинальні заходи ", - додав Устенко.

На початку березня 2010 тодішній виконуючий обов'язки голови фракції Партії регіонів Микола Азаров заявив, що новий уряд залучить кваліфікованих фахівців, які проведуть повний аналіз фінансово-економічної діяльності попереднього Кабміну. У тому числі планувалося проаналізувати особливості використання коштів МВФ.

Очевидно, в штабі прем'єра Юлії Тимошенко знали про ці плани, так як вдень раніше взяли цікава постанова. Документ передбачав звернення до МВФ, Всесвітнього банку і Єврокомісії з проханням організувати і провести неупереджений і неполітизоване аудит діяльності НБУ і Кабміну в 2006-2007 роках під час прем'єрства Віктора Януковича і в 2008-2009 роках, коли прем'єром була Юлія Тимошенко.

Втім, це був, швидше, піар-хід. Вже на наступний день уряд пішов у відставку. 12 березня Президент Віктор Янукович знову згадав про аудит. "Здійснено небувалі за масштабами зовнішні запозичення. Напрямки використання витрачених грошей всіляко ховалися від суспільства ", - заявив він.

Янукович заявив, що ініціював проведення міжнародного аудиту щодо законності використання урядом коштів. Він також звернувся до Генпрокуратури з проханням перевірити законність використання ресурсів резервного та стабілізаційного фондів.

17 березня масла у вогонь підлив голова Рахункової палати Валентин Симоненко. Він заявив, що Держбюджет-2009 не виконаний ні по одному показнику, а деякі цифри сфальсифіковані. "Особливо це стосується зовнішніх запозичень, виплат зарплат, роботи Пенсійного фонду", - підкреслив він.

Як приклад він назвав сферу держзакупівель. За даними палати, протокольними рішеннями за підписом екс-прем'єра Юлії Тимошенко і колишнього першого віце-прем'єра Олександра Турчинова були проведені операції на 20 мільярдів гривень.

"Те, що скоєно - злочин, це стовідсотково. Тепер, щоб рухатися вперед, треба, щоб були і покарання за результатами здійснених злочинів ", - сказав Симоненко.

Чому МВФ

Спочатку ідея проведення аудиту була під великим питанням. Справа в тому, що провести "наскрізну" перевірку економіки складно з технічних причин. У світі ніхто не здатен зробити таке дослідження.

"Я не вірю в загальний аудит, я став прихильником аудиту" Нафтогазу "," Укравтодору ", Пенсійного фонду. Перевірка державних монстрів - це добре ... Втім, МВФ проводить не так вже великий аудит ", - сказав Устенко.

За його оцінкою, перевірити великі державні компанії може "велика четвірка" аудиторів, яку складають PriceWaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young і KPMG.

"Це єдині організації, які можуть робити широкомасштабний аудит. McKenzie може робити, якщо це буде хтось інший, у світової спільноти можуть виникнути питання про довіру до результатів, навіть якщо все буде зроблено правильно ", - підкреслив експерт.

Втім, для оцінки стану економіки країни навіть "велика четвірка" буде непридатна. Нинішня опозиція може заявити, що обраний аудитор упереджений або підкуплений, і на основі його висновків не можна будувати обвинувачення проти попереднього Кабміну.

Аргументи для дискредитації аудиторів шукати б не довелося. Тут же згадалися б історії про Arthur Andersen LLP - одну з компаній "великої п'ятірки", яка за гроші фальсифікувала звітність Enron і Worldcom. У 2001-2002 роках Arthur Andersen спіймали на місці злочину і ліквідували. З тих пір "велика п'ятірка" перетворилася на "велику четвірку".

Втім, з ними теж не все гаразд. Періодично виникають претензії до "четвірці" з боку регуляторів США та інших країн. Так, нещодавно Deloitte звинуватили в недбалому аудиті одного з найбільших операторів кабельного телебачення в США - корпорації Adelphia.

Також аудитори славляться непрозорою структурою, в рамках якої складно проводити розслідування Часто висновки аудиторів перекручуються. Останній приклад - перевірка діяльності Нацбанку в 2008-2009 роках, проведена Ernst & Young.

За даними джерел, висновки компанії були неоднозначними, проте за кілька днів до їх оприлюднення НБУ оголосив, що Ernst & Young не знайшов проблем у роботі регулятора. Аудитор вирішив не піднімати скандал, і презентацію скасували.

Використання МВФ стало геніальним виходом із ситуації. "Одна справа, якщо висновки робить приватна компанія, навіть найавторитетніша, інша - якщо це неупереджений міжнародний наддержавний орган, навіть якщо до Фонду будуть питання, його висновки будуть сприйняті з довірою", - відзначило джерело в Кабміні.

Хто буде платити

"Велика четвірка" славиться тим, що її послуги дорого коштують, але питання оплати перед новою владою не варто. На думку Устенко, міжнародне співтовариство добре сприйме окремий аудит "Нафтогазу" та інших держкомпаній. Можливо, воно і заплатить.

"Хто буде платити? Можна використовувати схему "технічної допомоги", наприклад, через USAID, Європу, Світовий банк або МВФ ", - відзначив Устенко.

За послуги самого Фонду теж доведеться платити, але іншим чином. Акімова запевнила, що новий Президент і уряд докладуть всіх зусиль, щоб відновити відносини з МВФ.

"Крапку у співпраці поставили тоді, коли частина грошей Фонд дозволила використовувати на покриття бюджетного дефіциту. МВФ втратив впевненість, що отримані гроші витрачаються правильно. Фінансування поточних витрат без створення базису для економічного зростання МВФ не підтримує ", - сказала вона.

Втім, Акімова налаштована позитивно. Вона розповіла, що уряд і Президент готові умовляти Фонд дати Україні невелику фору.

"Який би дефіцит я хотіла бачити? У 2009 році, з урахуванням капіталізації" Нафтогазу ", дефіцит бюджету перевищив 12%. У таких умовах досягти збалансованості або цільового показника 4%, який був би бажаним для МВФ, неможливо. Це розуміють і в міжнародних органах, і фахівці уряду, і експертне середовище ", - зазначила Акімова.

Тому, підкреслила вона, сьогодні уряд має забезпечити рівень бюджетного дефіциту не вище 6-7%. "Це завдання складне, але воно нам під силу. Позиція, яку зайняв уряд, не відрізняється від моєї ", - сказала вона.
Категория: Политика | Просмотров: 584 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz