Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 09:34
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 16 » Найдорожче для українців
11:45
Найдорожче для українців
Зростання споживчих цін в Україні в січні цього року по відношенню до січня минулого (у річному вирахуванні) склав 11,1%. Це найгірший показник у Європі, враховуючи, що Євросоюз демонструє дефляцію в 0,6%

З через жадібність вітчизняних продавців і відсутності конкуренції в Україні продукти дорожчають швидше, ніж у Європі.
Зростання споживчих цін в Україні в січні цього року по відношенню до січня минулого (у річному вирахуванні) склав 11,1%. Це найгірший показник у Європі, враховуючи, що Євросоюз демонструє дефляцію в 0,6%, а країни єврозони - зниження цін на продукти на 1,2%. Навіть у найближчій Росії справи йдуть краще - споживча інфляція за аналогічний період там склала 8%, пише Міст Харків

Прихильники євроінтеграції можуть спати спокійно - наші продукти вже в Європі. Українські продуктові магазини давно зрівнялися з цінників із супермаркетами в США і Європі, і ціни продовжують рости. У лютому продукти та напої подорожчали на 13,4% по відношенню до аналогічного місяця 2009 року.

Рекордсменами зростання цін в Україні є молоко, сир, яйця, масло і, звичайно ж, цукор. Останній за рік (з січня 2009-го по січень 2010-го) виріс в ціні на 133,2%. Ця цифра не набагато відрізняється від показника зростання прибутку найбільшого виробника цукру - агрохолдингу «Астарта». За минулий рік компанія продемонструвала зростання EBITDA (обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками і сплати податків, а також відрахувань по амортизації) на 148% у гривневому еквіваленті. Консолідований дохід компанії за цей же період виріс на 40% - до 1 358 млн. грн.
Зазвичай українські агрокомпанії пояснюють подорожчання своїх продуктів зміною цінової кон'юнктури на світових ринках або запанувала на них дефіцитом, як у випадку з цукром. Але ці фактори не заважають продуктам у Європі дешевшати. Євростат показує, що, в порівнянні з січнем минулого року, в Ірландії продукти подешевшали на 8,2%, у Латвії - на 7,8%, у Фінляндії - на 6%, в Естонії - на 5,3%. Найбільше зростання цін на продукти в січні зафіксований в Ісландії - 5,8% в річному численні. І це країна, в якій восени 2008 року збанкрутували всі найбільші банки, спровокувавши 10%-е скорочення ВВП в 2009-му.

Причина дорожнечі українських продуктів не в ненажерливості китайців чи африканця, охочих до українського зерна. І навіть не в курсових ризиків - основний етап девальвації гривня пройшла наприкінці 2008-го - на початку 2009-го. Український аграрний ринок дефіцитний, продукти мають високу собівартість, а економіка в цілому має низький рівень конкуренції, що є фундаментальним фактором, що провокує інфляцію.
Поголів'я худоби зменшується останні 20 років, що призводить до дефіциту м'яса та молока. Висока собівартість українських продуктів народжується з низької продуктивності праці наших аграріїв. Ситуацію не рятують багатомільйонні дотації фермерам.

Відсталі технології, відсутність інвестицій, та й просто непрофесіоналізм українських аграріїв - ще не всі причини дорожнечі продуктів. Від фермерського двору до прилавків магазинів фрукти, овочі та м'ясо проробляють занадто довгий шлях. І подовжує його ланцюжок посередників, що збільшують ціну на 50-100%. Виробники самі не надто бажають звільнятися від них і продавати свої товари в магазини безпосередньо. Численні торгові доми дозволяють їм йти від податків і не думати над питаннями реалізації продукції.

Аграрні господарства, безповоротно застрягли в кам'яному віці, хитрі посередники з великою винагородою, жадібні продавці і відсутність конкуренції, - все це називається непрозорим ринком без чітких і зрозумілих умов роботи. Це дозволяє кожному гравцеві встановлювати ціни на свій розсуд. Високі ціни на ринку міг би збити дешевший імпорт. Але, потрапляючи в Україну, імпортні товари підтягуються до рівня внутрішніх, навіть якщо насправді коштують набагато дешевше. Нечисленним імпортерам просто невигідно знижувати ціни. Саме тому імпортні банани дорожчають, а українські яблука не дешевшають.
Категория: Экономика | Просмотров: 620 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz