Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 12:27
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 20 » Обличчя нової влади. Політичний ферзь
12:27
Обличчя нової влади. Політичний ферзь
В оточенні Віктора Януковича є чимало непублічних фігур, що викликають особливий інтерес. Вони, як правило, дуже впливові, але при цьому уникають з'являтися у світлі юпітерів, рідко дають інтерв'ю і не думають про створення власного політичного іміджу. Найбільш вагома постать у когорті «великих мовчунів» - Андрій Петрович Клюєв, що зайняв в Кабінеті міністрів Миколи Азарова посаду першого віце-прем'єра.

В оточенні Віктора Януковича є чимало непублічних фігур, що викликають особливий інтерес. Вони, як правило, дуже впливові, але при цьому уникають з'являтися у світлі юпітерів, рідко дають інтерв'ю і не думають про створення власного політичного іміджу. Найбільш вагома постать у когорті «великих мовчунів» - Андрій Петрович Клюєв, що зайняв в Кабінеті міністрів Миколи Азарова посаду першого віце-прем'єра. Фігура Клюєва протягом останніх восьми років незмінно привертає до себе увагу експертів і журналістів. Співвласник найбільшої фінансово-промислової групи, людина, що задає тон у фракції ПР у Верховній Раді (а разом з Миколою Азаровим - володіє «контрольним пакетом» акцій Партії регіонів), прихильник оригінальних концепцій розвитку партії - не завжди узгоджуються з позицією деяких впливових однопартійців, і при цьому - вчений і винахідник, чиї ідеї до цих пір використовуються в гірничій промисловості. Все це - Андрій Клюєв.

Андрій Петрович Клюєв народився 12 серпня 1964 року в Донецьку, в сім'ї шахтаря. Батько працював на шахті імені Горького, мати була вчителькою молодших класів. Сім'я не знала недоліку в фінансах - батько, працюючи в забої по 12 годин на добу, приносив величезні за радянськими часами гроші - 600 рублів щомісячно. Як зізнається сам Андрій Петрович в одному з інтерв'ю, «у сім'ї перешкоджало одне серйозне правило - чоловіки повинні заробляти гроші, забезпечуючи сім'ю». Саме цей принцип у майбутньому змусив молодого винахідника після захисту кандидатської кинути кар'єру вченого і відправитися опановувати бізнес.

У дитинстві Клюєв закінчив музичну школу по класу фортепіано, а також освоїв гітару. У числі кращих учнів брав участь у культурній програмі Олімпіади-80 у Москві. Пізніше музика зробила його одним з найпопулярніших хлопців у Донецьку - вони з хлопцями створили рок-групу і виступали на шкільних дискотеках. Клюєв грав на соло-гітарі. Ось що він сам говорив в інтерв'ю: «Ми часто на дискотеках грали щось з« Машини часу »...« Не варто прогинатися під мінливий світ, хай краще він прогнеться під нас ... ». Гарні слова. Справді, якщо ми хочемо світ змінити, ми повинні прогинати його під себе ». Варто також відзначити, що з 11 років Клюєв займався боксом і навіть досяг на цьому поприщі певних успіхів.

В інтерв'ю газеті «Факти» Клюєв розповідає про те, як заробляв свої перші гроші на батьковій шахті: «Ми видобували вугілля на глибині більше тисячі метрів, в забої висотою ... всього півметра. Уявляєте? Там пересуватися можна тільки по-пластунськи, але при цьому потрібно ще й кидати вугілля лопатою. Перші враження: все гуркоче, пил страшна, спека градусів під 40. Подумав тоді: «Мамо рідна, куди я потрапив?» Але ... попрацював місяць і звик. Як тільки конвеєр, на який вантажиш вугілля, зупиняється на три-п'ять хвилин - особою у вугільний штиб (подрібнений кам'яне вугілля - «Лівий берег») і ... засинаєш ». Під час роботи на шахті одного разу трапився обвал - Андрій ледве не загинув.

Після закінчення з відзнакою гірничого факультету Донецького політехнічного інституту Андрій Клюєв деякий час викладав, займався науковою діяльністю, захистив дисертацію. За два роки у нього було 18 патентів на винаходи. За словами деяких учених, навіть на сьогоднішній день більш простий і працездатною конструкції піддатливого анкера (кріплення для виробок), ніж та, яку розробив Клюєв, у світовій практиці немає.

Цей період співпав з процесами розвалу СРСР і зі становленням ринкової економіки. Клюєв вирішив, що не може годувати сім'ю лише на зарплату університетського викладача - і пішов у бізнес. У 1989 році відкрив приватне підприємство - Науково-виробниче об'єднання «Шельф» (пізніше перейменовано в «Укрпідшипник»). Почав впроваджувати свої розробки на вугільних підприємствах Донбасу. Новації Клюєва дозволяли будувати підземні споруди в складних гірничо-геологічних умовах. Незабаром до сімейного бізнесу приєднався і молодший брат Клюєва, Сергій. Варто сказати, що свій перший завод брати Клюєви будували в чистому полі, з нуля, а не отримали в результаті перерозподілу «нічийної» народної власності.

На самому початку бізнес-діяльності Клюєву довелося зіткнутися з необхідністю вирішувати гострі питання на вищому рівні. На жаль - рейдерство не є ознакою лише дня нинішнього. У пізньорадянської часи це явище теж процвітав. Ось що Клюєв розповідає в одному з інтерв'ю: «Вийшла неприємна історія з першим секретарем міськкому партії Шахтарського - він вирішив у мене це підприємство відібрати. Два роки він тягав мене по всім правоохоронним органам. Стверджував, що мій завод раніше був державним. Перевірки законності оформлених кредитів тривали близько трьох років. Що про мене тільки не говорили. Закінчилося все тим, що моє питання навіть розглядали на обкомі партії. Я тоді запропонував: «Ми можемо зараз поїхати на завод, і ви подивіться, що там і як». Перевіряльники приїхали, подивилися: а у мене там підприємство працює, нове обладнання коштує, більше тисячі чоловік працівників. Вислухавши обидві сторони, тодішній голова облвиконкому сказав: "Все ясно: цей молодий дурень побудував завод, а цей товариш хоче у нього відібрати" ».

Корпорація братів Клюєвих почала розвиватися. Почавши з виробництва підшипників, пізніше також перейшли на обробку каменя і мармуру (до речі, саме Клюєви отримали великий підряд на постачання каменю та облицювання Храму Христа Спасителя в Москві). Пізніше було придбано і запущено непрацюючий Артемівський завод з обробки кольорових металів. Сьогодні бізнес братів Клюєвих - це понад 30 великих компаній, що працюють у різних сферах економіки. Час від часу з'являється інформація про спроби Клюєвих придбати нові активи - зокрема, західні банки. У Запоріжжі корпорація «Укрпідшипник» будує завод з виробництва елементної бази для комп'ютерної техніки і сонячної енергетики (яскравий приклад розвитку виробництва в умовах кризи економіки).

У 1994 році голова Донецької обласної ради Володимир Щербань запросив Андрія Клюєва на посаду свого заступника (ще одним заступником Щербаня був призначений Віталій Гайдук). Через рік Щербань став губернатором області, і Клюєв був призначений заступником голови обласної державної адміністрації. У 1996 році Клюєва обирають депутатом Донецької міської ради і він стає першим заступником мера міста - Володимира Рибака. Зважаючи на те, що це був час наступу на Донбас з боку Павла Лазаренка і близьких до нього структур (зокрема, ЄЕСУ), Рибак і його команда всіляко захищали «права і вольності Донецька», готуючи донецьке відродження. Фактично тоді почала формуватися команда, згодом вивів нагору Віктора Януковича і стала ядром майбутньої Партії регіонів. Клюєв грав у цій команді далеко не останню роль.

У 1998 році він знову повертається на посаду заступника губернатора - вже Віктора Януковича. У оточенні Януковича в той час працювало чимало молодих прагматиків, що складали ядро нової команди. Янукович не боявся довіряти важливі посади саме молодим людям - у тому числі таким, як Клюєв, Коновалюк, Прутнік та інші. Зокрема, Андрій Клюєв займався створенням і розвитком вільних економічних зон на території Донбасу. На жаль, бездумні дії Помаранчевої команди у 2005 році призвели до ліквідації ВЕЗ в Україні і до зниження інвестиційної привабливості окремих регіонів. А адже між тим проект, який передбачає створення сприятливого інвестиційного клімату на території шахтарських міст і ряду депресивних територій (на 30 років) і спеціальних економічних зон у Донецькій області (на 60 років), підштовхнув розвиток економіки не тільки Донбасу, але й інших областей. Вже до кінця 2000 року в якості підрядників або постачальників в проект було залучено понад 3 тис. українських підприємств Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Полтавської та інших областей.

Сам Клюєв пізніше казав: «« Це був величезний поштовх зростанню виробництва не тільки в області, але і в інших регіонах країни. Позитивний ефект ТПР та СЕЗ був незаслужено Неоціненним є в масштабах країни. Згадайте, як «помаранчеві» їх скасували в постреволюційної ейфорії. Вони навіть не намагалися розібратися - професійний рівень «польових командирів Майдану» просто не дозволив їм зрозуміти реальні перспективи точечного стимулювання економічного зростання. У передвиборному запалі 2004 огульно заявляли, мовляв, з-за пільг бюджет втрачає доходи. І замовчували, що реально пільги отримували тільки ті підприємства, які відповідали постановами уряду, який регламентує пріоритетні галузі для даної території. Пільги давалися лише на певний період, пов'язаний з освоєнням інвестицій - створенням нового виробництва або модернізацією старого. Комплексний ефект, тобто податкові відрахування, соціальні виплати і доходи учасників реалізації інвестиційних проектів в 4-5 разів перевищили суму отриманих ними преференцій. Створюється нове виробництво - збільшуються надходження податків, створюються нові робочі місця, виплачується зарплата, зростають доходи населення, підприємства створюють новий ресурс для подальших інвестицій. Цей шлях використовували багато країн, у тому числі і Америка, і Китай ».

У 2002 році Андрій Клюєв балотується до Верховної Ради за Артемівському виборчому округу № 46. У парламенті Андрій Петрович очолив Комітет з питань ПЕК. У 2002 році Віктор Янукович запросив Клюєва на посаду віце-прем'єра з питань ПЕК. Також він курирував ряд важливих питань, пов'язаних з транспортною сферою, екологією, надзвичайними ситуаціями. Важливий момент: будучи лобістом енергетичної незалежності України, Клюєв в 2004 році добився того, що нафтопровід «Одеса - Броди» запрацював у проектному режимі і був на третину наповнений нафтою.





Саме в цей час експерти відзначають наявність елементів протистояння, яке виникло у Клюєва з міністром палива та енергетики Юрієм Бойко. Пізніше це протистояння вилилося в наявності у ПР двох різних концепцій та платформ. Сьогодні стосунки між групою Клюєва і групою, ототожнюється з Ю. Бойком, можна охарактеризувати як конкурентні.

Також конкурентними можна назвати відносини між Андрієм Клюєвим і Рінатом Ахметовим. У 2004 році в Донецьку говорили про протистояння двох груп впливу. Сьогодні гострі грані у відносинах між Клюєвим і Ахметовим злегка стерті.
Зате дуже тісні ділові контакти розвиваються у Клюєва з Миколою Азаровим. Фактично, експерти говорять про наявність в парламенті групи Клюєва-Азарова, яка сьогодні задає тон у новому уряді, створюючи противагу групі Льовочкіна-Бойка-Фірташа і групі Ахметова. З інших друзів у політиці Клюєв називає Петра Симоненка, Володимира Бойка. На близьких орбітах по відношенню до Клюєва знаходяться Володимир Сівкович, Нестор Шуфрич та інші. Цікавий момент: за заявою Миколи Мартиненка, в березні 2009 року Віктор Ющенко особисто телефонував Андрію Клюєву і просив його не виганяти з партії Сергія Льовочкіна. Клюєв також вважає своїм другом Віктора Медведчука.

Саме Андрій Клюєв вважається людиною, що захищали в ПР необхідність налагодження відносин з Блоком Юлії Тимошенко. З самою Юлією Володимирівною він знайомий з 1995 року, і в їх відносинах було чимало складних моментів. Але після 2004 року він активно проводив лінію, спрямовану на необхідність встановлення партнерства між ПР і БЮТ. Активізація переговорів між Тимошенко і Януковичем навесні 2009 року - це значною мірою результат діяльності Андрія Клюєва. Це він в 2008 році вимагав від Юрія Бойко публічних вибачень на адресу Юлії Тимошенко - з-за висловлювань Юрія Анатолійовича про те, що прем'єр-міністр підриває основи національної безпеки України.

Напередодні виборів 2004 року Андрій Клюєв спільно з помічником Януковича Зіновієм Куликом намагався грати активну роль у створенні основного центру впливу на прем'єр-міністра (Кулик розглядав саме Клюєва як керівника виборчого штабу Януковича). Після смерті Кулика в травні 2004 року Клюєв став одним з керівників тіньового штабу Януковича. Помаранчева влада пізніше намагалася звинуватити Клюєва в причетності до отруєння Віктора Ющенка, але ця версія відпала на самому початку слідства. Точно так само неспроможними виявилися звинувачення на адресу Клюєва щодо його причетності до діяльності так званого «транзитного сервера».

Клюєв тричі ставав віце-прем'єром - у 2003-му, 2006-му і в 2010 роках. У березні 2010 року він став першим віце-прем'єром в уряді Азарова, активно впливаючи на систему призначень в новому уряді і на діяльність Кабміну. Експерти відразу ж заговорили про уряд Азарова-Клюєва, враховуючи те, що ці політики давно працюють в режимі тандему. Варто відзначити, що Клюєв відноситься до ближнього кола Президента, багато в чому впливаючи на економічну політику команди. Але в системі відносин, що склалися в Партії регіонів, він є скоріше найважливішим елементом структурних балансів і противаг, без яких сама система може дати збій. І Президент це розуміє.

Що стосується особистих якостей Андрія Клюєва, то варто відзначити кілька моментів. Він - хороший сім'янин. Разом з дружиною виховує трьох синів. Практично не вживає спиртні напої. Вранці обов'язково займається бігом, фізичними вправами та загартовуванням (доводилося чути про пристрасть Андрія Петровича до ванн з льодом). Клюєв трудоголік. Наприклад, в одному з інтерв'ю він зізнався, що в день першого туру президентських виборів-2010 він з'явився у виборчому штабі в 6 ранку, а поїхав додому лише в 6 вечора наступного дня, коли Центрвиборчком оголосив попередні результати. У той час як інші «регіонали» вітали Януковича, пили шампанське і роздавали інтерв'ю в прес-центрі, він разом з Азаровим всю ніч контролював процес підрахунку голосів.

У нинішніх політичних розкладах він нагадує ферзя - фігуру впливову, але вступає в сутичку тільки в самих крайніх випадках. З ним необхідно рахуватися, він - сильна особистість, але до пори до часу він стоїть на дальніх позиціях, далеко від сутичок та позиційних боїв пішаків і слонів. Його час приходить потім - або коли потрібно рішуче наступати, або коли доводиться захищати короля. У цьому - місія ферзя. І вона схожа з політичної місією Клюєва.
Категория: Политика | Просмотров: 581 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz