Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 10:21
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 18 » Польський урок. Для України й усього світу ...
16:24
Польський урок. Для України й усього світу ...
Поляки дуже зворушливі у своїй жалобі. Тисячі свічок біля Президентського палацу у Варшаві, біля будинку, де жила президентське подружжя, і десятки тисяч людей вздовж усієї траси проходження автомобіля з тілом президента ...
Поляки дуже зворушливі у своєму жалобі. Тисячі свічок біля Президентського палацу у Варшаві, біля будинку, де жила президентське подружжя, і десятки тисяч людей вздовж усієї траси проходження автомобіля з тілом президента.

А також - згорблені бабусі з тюльпанами в тремтячих руках, молоденькі харцеркі (скаути), діловито розставляє свічки і збирають від громадян в оберемок букети квітів, дорослі чоловіки, не соромиться, своїх сліз, що стримують сльози провідні прямих трансляцій в теле - та радіоефірах. Разом з тим, це страждання на очах у всього світу - адже у Президентського палацу встановлені десятки телекамер із різних країн - повно гідності. Це справляє враження.





«Łączymy się w bólu» - «Ми єдині в нашого болю» - цієї словесний штамп довелося почути десятки разів від політиків і вцілілих лідерів Польщі, яким першим довелося з'явитися на телеекранах з коментарями до трагічної новини. Значною мірою цей штамп передає дійсний стан більшості людей. Від безлічі знайомих поляків доводилося чути щось на кшталт «Я не любив Качиньського, але зараз я сумую, адже загинув президент моєї держави». Ця неймовірна за масштабами і рівнем трагедія дійсно об'єднала і змусила задуматися дуже багатьох і дуже різних поляків. І політичних опонентів, які вважали братів Качинських ледь чи не найбільшою проблемою країни, і пересічних громадян, які протестували проти намірів уряду купити нові літаки для перших осіб держави, і журналістів, які в гонитві за сенсацією сприяли розпалюванню політичних скандалів і освіти атмосфери непримиренності та навіть ненависті. Все це внаслідок катастрофи вийшло на перший план, на загальний огляд.

Але не тільки погане. Несподіваний догляд десятків представників державної та політичної еліти продемонстрував також ті позитиви, про які теоретично було відомо. По-перше, те, що польська держава працює нормально - посадові функції більшості загиблих негайно почали виконувати ті, кому це належить за Конституцією. По-друге, обезголовлені Збройні сили ніхто не наводив в які-небудь особливі режими, адже Польща як член НАТО та член цивілізованого європейського співтовариства держав надійно захищена від зовнішніх посягань. По-третє, у польському суспільстві, незважаючи на класові різниці і політичні суперечності, немає впливових груп, які хотіли б використовувати пригода для загострення ситуації всередині країни. По-четверте, на думку як польських, так і зарубіжних експертів, трагедія також навряд чи позначиться на показниках біржі і на коливаннях польської валюти - економіка та фінансова система функціонують стабільно.

Все це не означає, що в Польщі немає проблем, і частина з них треба вирішувати негайно. Голова Національного банку Польщі залишив після себе конфлікт між керівництвом НБП і Радою фінансової політики, що стосується зокрема розподілу прибутку банку. До того ж країна знаходиться в нелегкому процесі підготовки до переходу з злотого на євро. На чию користь тепер будуть вирішені ці проблемні завдання?

Делікатним питанням тепер стає і подальша зовнішня політика Польщі, особливо відносини з Росією. Не секрет, що польсько-російські відносини лежали в основі непримиренних суперечностей між ліберальним прем'єром Дональдом Туском і президентом Лехом Качиньським ультраправим. Ця ворожнечу, зокрема, була приводом для того фатальної подорожі Качинського до Катинь через кілька днів після зустрічі там Туска і Путіна. Цинічно кажучи, тепер нікому перешкодити Туску реалізувати політику зближення з Росією, але як цей «цинізм» буде сприйнятий польським суспільством?





На всі ці проблемні питання накладається і наближення президентських виборів. Згідно польському Основному Закону, який прийняв повноваження глави держави спікер Сейму Броніслав Коморовський повинен протягом двох тижнів оголосити нові вибори, а провести їх необхідно протягом двох місяців. «Я не уявляю собі виборчої кампанії в цій ситуації», - повторюють один за одним партійні лідери різних політичних сил. Адже неформальна виборча кампанія вже велася. Було відомо, що лідерами передвиборної гонки стануть три кандидати: Броніслав Коморовський від ліберальної Громадянської платформи, Лех Качиньський від правої партії «Право і Справедливість» і Єжи Шмайдзинський від лівих сил. Два останніх загинули в авіакатастрофі, а перший вже отримав президентські повноваження згідно з Конституцією. «Політика - це завжди боротьба і взаємні нападки. У цій ситуації нам потрібно провести кампанію без взаємних нападок », - сказав у телеефірі перший прем'єр-міністр незалежної Польщі Тадеуш Мазовецький.





У більшості коментарів з приводу майбутньої виборчої кампанії звучить надія, що політики та преса будуть більшу увагу приділяти позитиву: конструктивним моментів програми кандидата, а не критиці його колишніх промахів; оцінці позитивних пропозицій, а не пошуків компромату. Загалом, складається враження, що всі розуміють, що в результаті ситуації, що склалася саме за Громадянською платформою залишиться на найближчий час і президентська, і урядова влада. Але всі вимагають, щоб оформлена ця перемога була гідним чином, без образи і приниження в більшій мірі потерпілих у катастрофі опонентів - адже катастрофа забрала життя значної частини партактиву «ПіС».

Підтвердяться чи ці припущення, стане видно досить скоро. Президента Качиньського поховають у неділю, 18 квітня, тоді ж закінчиться оголошення в країні траур. І тільки тоді всі зможуть побачити, справляються чи польські еліти з тими викликами, які поставили перед ними трагічні події 10 квітня 2010 року.
Категория: Общество | Просмотров: 532 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz