Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 13:11
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 12 » Прощавай, Андрійовичу, або Український бліцкриг
21:59
Прощавай, Андрійовичу, або Український бліцкриг
Україна розлучається зі спадщиною Віктора Ющенка. Найприкріше для останнього, що разом з Україною це робить і Європа.

Про третього президента України Віктора Ющенка на Україні починають поступово забувати. Він поки ще цікавий ЗМІ, його запрошують на ефіри, ось тільки садять вже не в центрі студії під президентським штандартом, а на просте, іноді пошматоване крісло. Пам'ятається, після того, як Віктор Ющенко став президентом, на київських будинках хтось почав залишати трафаретні написи «Данілич, прости!", Віддаючи данину другому президентові Леоніду Кучмі. Написів «Андрійовичу, пробач!» На стінах поки ніхто не залишає і, схоже, не залишить.

Український бліцкриг

Перестановки у владі Віктор Янукович провів стрімко. Йому треба було всього три тижні для того, щоб повністю змінити склад уряду, призначити нових силовиків, взяти під контроль і розставити своїх людей у Криму, змінити більшу частину губернаторів. При цьому ні у кого немає сумніву в тому, що всі призначені чиновники - це люди, образно кажучи, присягнули на вірність Януковичу. Навіть прем'єр-міністр Микола Азаров називає себе «першим міністром в уряді Януковича», що вже казати про губернаторів.

Останні, до речі, перед своїм призначенням пройшли серйозну перевірку. «Після того як уряд вивчило надану інформацію, відповідні пропозиції надійшли до президента. Після чого я пройшов співбесіди у прем'єр-міністра Миколи Азарова, першого віце-прем'єра Андрія Клюєва, глави адміністрації Сергія Льовочкіна. І тільки потім зустрівся з президентом Віктором Януковичем, - розповів новий запорізький губернатор Борис Петров .- Перша зустріч з президентом була загальна, він задавав питання кожному кандидату в губернатори, а потім відбулися особисті зустрічі ».

Однак за всіма цими призначеннями маячить тінь того ж Даниловича. Міністри, силовики, чиновники, ті, хто зараз входить у команду президента, почали свій кар'єрний ріст саме при Леоніді Кучмі. Взяти, наприклад, Дмитра Табачника, що займає зараз пост міністра освіти і науки. З 1994 по 1996 рік він очолював адміністрацію Кучми, а в 1999 році був одним з керівників його виборчої кампанії. Або візьміть нинішнього главу адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Він з 2002 по 2005 рік був першим помічником президента Леоніда Кучми.

Спадкоємність влади по лінії Янукович - Кучма простежується не тільки в кадрових призначеннях, але і в зовнішній політиці. Епоха Кучми запам'яталася введенням такого поняття, як «багатовекторність» - Україна дружила з усіма і завдяки цьому ні одна, навіть сама серйозна ініціатива, як то: «євроатлантичний вектор розвитку» та участь в місіях НАТО - не викликала обурення з боку тієї ж Росії. У політиці Віктора Ющенка намітився явний перекіс. Пріоритетом стала співпраця з Євросоюзом, а від подачі заявки на вступ у НАТО його зупинило лише небажання самого альянсу брати на себе таку серйозну відповідальність і сваритися з Кремлем. Тепер ж часи змінилися, і в Києві знову заговорили про те, що всі серйозні зовнішньополітичні гравці однаково корисні для України. «Прагматизм і забезпечення національних політичних, економічних інтересів безпеки є основними принципами ефективної зовнішньої політики, - заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Костянтин Грищенко (до речі, займав цей же пост при президенті Кучмі, в 2003-2005 роках). - Європейський союз залишається нашим пріоритетом, але найбільшою, нагальною і важливою задачею сьогодні є відновлення партнерських дружніх відносин з Росією ».

І все ж дипломатія не та сфера, ревізія в якій демонструє різницю поглядів Януковича і Ющенка. Адже на Україні, навіть після листа Дмитра Медведєва на адресу Віктора Ющенка, в якому російський лідер дорікнув українського колегу в недружній політиці, мало хто всерйоз допускав заморожування відносин між країнами. Справа адже не в політиках, а в простій географії: Україна не може взяти і переміститися ближче до Великобританії або США.

Гопак на ідеях

Віктор Ющенко, незважаючи на своє економічну освіту, на посту президента запам'ятається перш за все як реформатор гуманітарної сфери. Саме в роки його правління гетьман Іван Мазепа перестав називатися зрадником. Завдяки Ющенко українська мова більшість жителів країни сприймають як рідну, хоча багато хто говорить по-російськи, та все ж мову українського студентства - саме український. Президент Ющенко першим став уголос говорити про історію Голодомору і зарахував в офіційні герої неоднозначні особистості ідеологів українського націоналізму Степана Бандеру і Романа Шухевича.

Без перебільшення можна сказати, що його місією було повернути українців обличчям до своєї історії. Можна довго сперечатися, наскільки ефективною була ця політика, але заперечувати її вплив на уми не можна. Правда, багато хто, передусім російські, експерти впевнені, що Ющенко виступав від імені тільки Західної України, пропагував цінності Львова та Івано-Франківська, залишаючись байдужим до цінностей Харкова та Донецька. Про Голодомор президент Ющенко був готовий говорити завжди і скрізь.

У листопаді 2007 року, коли інформація про Голодомор тільки починала поширюватися Службою безпеки України, Віктор Ющенко провів відкритий урок пам'яті «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу». «Наш моральний обов'язок і наша філософія полягають в тому, що ми повинні вшанувати кожну жертву, бо це жертва невинно убієнних. Давайте почнемо з своєї родини, сусідів, села ... Переконаний, наш з вами обов'язок - зробити все, щоб зібрати максимально велику кількість свідчень », - закликав школярів села Попільня Житомирської області Віктор Ющенко. Пан Ющенко почав із себе, на офіційному сайті глави держави навіть з'явився спеціальний розділ, присвячений історії масового голоду. Перше, що зробив Віктор Янукович, ставши президентом, - прибрав цей розділ з сайту. «Ми вважаємо, що це питання досить вивчений попереднім президентом. Ми займаємося майбутнім. Ми займаємося продовольчою безпекою », - пояснила цей крок Ганна Герман, заступник голови адміністрації Януковича.

Віктор Ющенко досить спокійно спостерігає за діями нового президента, всім своїм виглядом демонструючи, що, мовляв, «я ж вас попереджав». Лише дві речі викликають у третього президента демонстративне роздратування: газотранспортна система України і Дмитро Табачник. ГТС, впевнений пан Ющенко, повинна залишатися в національній власності і не може виступати предметом торгу з Росією. У принципі, ніхто з цим і не сперечається: Той же Микола Азаров, зустрічаючись з Володимиром Путіним, зізнався, що трубу продавати він і не збирався.

З паном Табачником складніше, тут ідеологічні різночитання і особисті рахунки.

Так, у своїй статті "Від Ріббентропа до Майдану», опублікованій у вересні минулого року, пан Табачник зазначив: «Як уже показала Велика Вітчизняна війна, а потім і розвиток пострадянської України, галичани практично не мають нічого спільного з народом Великої України ... Наші союзники і навіть брати - їхні вороги, а їх "герої" (Бандера, Шухевич) для нас - вбивці, зрадники і посібники гітлерівських катів ». Дісталося від Табачника і персонально Віктора Ющенка. В іншій його статті з промовистою назвою «Прощай, Ющенко! "Унікальні" факти з життя "месії" »нинішній міністр з науки пише про президента:« (Він) єдиний в демократичній Європі державний лідер, маніакально заклопотаний пошуком доказів власного "високого походження". Ціла юрба сервільних псевдоісторики займається виведенням "найвищої" родоводом від останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Ще б пару років президентства, і вони напевно б "знайшли свідчення" про пряме походження Ющенко в крайньому випадку від Ярослава Мудрого ... »

Зараз, коли після призначення Дмитра Табачника по країні покотилася хвиля протестів у зв'язку з цим призначенням, Ющенко не залишився осторонь: «Дмитро Табачник не має права займати посади в уряді України. Якщо честь - не пусте поняття для нього, він повинен добровільно залишити посаду міністра ». Втім, шансів на те, що міністр піде з посади, немає практично ніяких, сам він неодноразово заявляв, що ніякі протести, не змусять його зробити цей крок, а парламентська більшість, від якого залежить це рішення, голосувати за відставку не має наміру.

І все ж таки самий серйозний удар по своїм ініціативам пан Ющенко отримав не від своїх опонентів всередині країни, а від друзів за кордоном, точніше, тих, чиїм другом так хотів бути третій президент України. На наступний день після інавгурації Віктора Януковича Європарламент прийняв резолюцію, в якій «висловлює жаль з приводу рішення президента України Віктора Ющенка присвоїти звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері», оскільки той «співпрацював з нацистським режимом». Депутати Європарламенту також висловили надію, що новий президент перегляне це рішення.

Віктору Ющенку знадобився місяць для того, щоб усвідомити цю заяву і написати відповідь. Лист він направив на адресу президента Європейського парламенту Єжи Бузека. «Як керівник держави, який прагнув об'єднати народ на грунті його справжньою героїчної і трагічної історії, як політик, який буде продовжувати цю роботу, не можу не висловити свого здивування щодо пункту резолюції, де висловлюється глибокий жаль з приводу присудження Степану Бандері звання Героя України» , - йдеться в листі. Своє рішення присвоїти звання героя він пояснює висновками вчених - істориків і архівістів. «Повернення до правди про минуле, яким болючим воно б не було, - це запорука демократичного розвитку в майбутньому. Робота в цьому напрямку є втіленням в життя справжніх європейських цінностей, тому ми будемо продовжувати її. Українці повинні донести до Європи і світу правду про тих, хто боровся за наше визволення », - упевнений Ющенко.

***

У цілому Віктор Ющенко намагається філософськи дивитися на ті п'ять років, які він провів при владі, ось тільки в його оцінкою протягає якась жертовність: він упевнений, що лише через «п'ять чи сім років нація прийде до цінностей», закладеним ім. Поки третій президент нагадує римського імператора Діоклетіана, який заявив у відповідь на пропозицію повернутися до влади: «Навіщо? Бачили б ви, яка капуста у мене тут росте! »Через місяць після свого відходу з поста президента Віктор Ющенко дав інтерв'ю українському« Комерсанту », де підбив підсумок своїй роботі главою держави. Завершилося воно символічно. «Найприємніше для мене - робота на землі, - зізнався пан Ющенко .- Ось я зараз і працюю - біля малини, смородини. Удобрювати її перегноєм, торішнім листям ... У мене в господарстві є все, абсолютно все: корови, свині, кури, гуси. Лебідь прилітав тижня на три і, слава богу, відлетів - надто вже він агресивний був, ніхто біля нього не уживався. Качок диких, думаю, дві-три сотні. Рад-пугачів кілька є. Про собак і котів я вже й не згадую. Повірте, це дає мені таку гармонію! Немає нічого, що б робило мене більш щасливим ». Викапаний Діоклетіан, ось тільки влада ніхто назад не пропонує і, схоже, більше не запропонує.
Категория: Политика | Просмотров: 518 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz