Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 11:49
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 8 » Росія взяла Крим без бою ... Хто відкриває «Ящик Пандори?»
12:52
Росія взяла Крим без бою ... Хто відкриває «Ящик Пандори?»
За ініціативою Федерального агентства з управління державним майном РФ в українсько-російських переговорах через тиждень буде розморожено найгостріший і складне питання, яке влада обох країн відкладали з 1993 року,

Мова йде про визнання права власності РФ і окремих російських організацій на промислові та соціальні об'єкти на території України. Київ спішно готується до пред'явлення дзеркальних майнових претензій Москві.

Експерти впевнені, що актуалізація цієї проблеми може перетворитися в ящик Пандори у міждержавних відносинах.

Про те, що російська сторона зараз претендує приблизно на 300 об'єктів в Україні, повідомив нещодавно заступник глави Росмайна Юрій Медведєв.

Він визнав, що за час незалежності ситуація з правами власності дуже заплуталася: деякі об'єкти були продані, на базі інших створено нові підприємства. Проте Медведєв висловив надію, що нове керівництво України проявить політичну волю, щоб відновити справедливість. «Це пряма вигода українській стороні. Адже коли підприємство зможе плідно працювати, воно буде приносити хороші доходи до бюджету у вигляді податків, а громадяни України отримають додаткові робочі місця », - пояснив заступник глави Росмайна доцільність повернення російських об'єктів їх законним власникам.

 
Щоб повернути власність на території України, російській стороні потрібно документально підтвердити, що той чи інший об'єкт за часів СРСР будувався за рахунок бюджету РРФСР або на гроші російського підприємства.

У Києві обережно поставилися до цієї заяви. Новий керівник Фонду держмайна (ФДМ) України Олександр Рябченко підтвердив, що згідно з підписаною в січні 1993 року міждержавної угоди про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності обидві сторони можуть претендувати на об'єкти, розташовані на території іншої держави. Щоб повернути власність на території України, російській стороні потрібно документально підтвердити, що той чи інший об'єкт за часів СРСР будувався за рахунок бюджету РРФСР або на гроші російського підприємства. На сьогодні російська сторона подала пакети документів на 78 об'єктів, по 13 з яких вже були прийняті позитивні рішення. Україна намагається довести свої права на 10 об'єктів, а ще по 8 (у тому числі стосовно комплексу, в якому розташовано посольство України в РФ) домоглася визнання права власності. Рябченко зазначив, що повний перелік всіх спірних об'єктів значно ширше.

Екс-голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко раніше пояснила «НГ», що до цих пір ніхто точно не знає, скільки об'єктів в Україні може по праву належати Росії, і навпаки. «Заводи, фабрики, спеціальні виробництва, санаторії, пансіонати, дитячі табори ... Рахунок може йти на сотні. Але проблема в тому, що по багатьох об'єктах вже закінчився термін зберігання документів - будувалися-то вони в 1960-1970-і роки. Ніхто навіть не припускав, що через півстоліття доведеться підтверджувати джерела фінансування будівництва. Найчастіше зараз не існує навіть юридичних осіб, які могли б заявити про право власності », - розповіла вона. Семенюк-Самсоненко кілька років тому ініціювала початок інвентаризації всього майна на території України, щоб отримати повний перелік об'єктів і розібратися, що кому належить. Оскільки інвентаризація стосувалася також всієї інфраструктури, яка знаходиться у тимчасовому використанні бази Чорноморського флоту РФ, господарське питання швидко перетворився на політичну проблему і став джерелом нових міждержавних конфліктів.

 
Спроба провести інвентаризацію об'єктів Чорноморського флоту РФ при президентові Ющенку була викликана тільки наміром на порядок підвищити вартість оренди для російської сторони.

Колишній співробітник українського ФДМ визнає, що ситуація з правами власності надзвичайно заплутана, особливо в Криму. «На базі багатьох колишніх союзних здравниць - приватні пансіонати, які створювалися різними рішеннями центральної, кримської і навіть міської влади. Для цього в угоді від 1993 року є лазівка: мовляв, сторона, на території якої розташований об'єкт, може його використовувати, поки сторона-власник не доведе документально право власності на нього. Припустимо, зараз росіяни подадуть пакети документів на кримські здравниці - нескладно уявити, до яких війнам призведе спроба відібрати їх у нових господарів ... »- пояснив ситуацію колишній чиновник.

На його думку, українська влада ще з часів президента Леоніда Кучми обрала безпечну тактику дистанціювання від вирішення цієї проблеми. Спроба провести інвентаризацію об'єктів флоту при президентові Ющенку була викликана тільки наміром на порядок підвищити вартість оренди для російської сторони: «Передбачалося по кожному об'єкту укласти договір оренди, що включає ціну за використання та дату завершення терміну дії документа - травень 2017 року».

 
Тільки представники мерії Москви в 2005 році звинуватили українську владу в спробі експропріювати власність російській столиці в Криму.

Як відомо, за результатами п'ятирічних переговорів щодо об'єктів, використовуваних флотом, минулого літа сторони домовилися тільки про процедуру проведення і визнання підсумків інвентаризації. Тим часом боротьба за «мирні» об'єкти під час правління Ющенка перетворилася на низку судових позовів, які до цих пір не виносилися на публіку. Тільки представники мерії Москви в 2005 році звинуватили українську владу в спробі експропріювати власність російській столиці в Криму. До 2007 року суди визнали, що санаторії «Меляса» і «Понизівка» у Форосі, «Першотравневий» і дитячий санаторій ім.Т.Г.Шевченка в Євпаторії юридично є власністю Москви. До теперішнього моменту було визнано також право власності російського «Об'єднаного інституту ядерних досліджень» на пансіонат «Дубна» та авіаційної компанії «Сухой» на пансіонат «Кулон» в Криму, повідомили «НГ» представники великої юридичної компанії, що працює в Україні.

Суперечка за інші об'єкти затягнувся на роки. Причому російська сторона нарікали, що українська влада маніпулює положеннями угоди, застосовуючи їх у залежності від того, що їй вигідно. Київ звинувачує в тому ж Москви, чиновники наводять як приклад щодо недавню продаж санаторію «Україна» в Єсентуках, право власності на який намагалася довести Україна. Називаються інші об'єкти, в тому числі промислові підприємства, які можуть стати українською власністю в Росії, якщо питання про взаємне визнання прав буде розморожено. Хоча українські експерти припускають, що поділ майна перетвориться на низку конфліктів, проте замовчування цього питання не скасовує, а лише маскує і ускладнює ситуацію.

 
Називаються інші об'єкти, в тому числі промислові підприємства, які можуть стати українською власністю в Росії, якщо питання про взаємне визнання прав буде розморожено.

Самий останній скандал, який, як стверджують джерела з оточення Юлії Тимошенко, в минулому році став предметом окремого закритого обговорення глав українського та російського урядів, розгорівся через санаторію-профілакторію «Політ» в Новому Світі. Власність льотно-дослідницького інституту ім. М. М. Громова Росавіакосмосу спробували за рішенням українських судів відібрати у російської сторони якісь українські комерційні структури. Судячи з того, що Юрій Медведєв у своїй заяві згадав саме цей об'єкт як приклад гострої міждержавної майнової проблеми, главам урядів при колишній українській владі не вдалося вирішити конфлікт. Тепер питання буде внесено до порядку денного майбутніх переговорів нового українського прем'єра Миколи Азарова з Володимиром Путіним.

Українські експерти сумніваються, що одна лише політична воля до поліпшення міждержавних відносин допоможе вирішити проблему. Політолог Костянтин Бондаренко зазначив, що мова йде про десятки документів - законів, постанов, договорів, контрактів, в павутинні яких заплутався питання про визнання прав власності. Він допускає, що на рівні урядів можна вирішити проблему по окремих об'єктах, але в цілому ситуація не зміниться. Адже в переліках, складених у 1993 році, фігурують сотні підприємств. Повернути їх законним власникам, по-перше, вкрай складно юридично, а по-друге, небезпечно політично: може виникнути необхідність вносити серйозні поправки в законодавство, що регламентує взаємини між двома країнами. В Україні це питання неминуче політизується і сприймається, як зазіхання на державний суверенітет і незалежність, пише Тетяна Івженко в Независимой газете.
Категория: Политика | Просмотров: 456 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz