Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 13:27
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 1 » Союз Росії, Білорусії та України - провокація чи реальна перспектива?
23:02
Союз Росії, Білорусії та України - провокація чи реальна перспектива?
Заява віце-прем'єра України Володимира Семиноженка про можливість створення союзу України, Росії і Білорусії викликало широкий громадський резонанс. Наскільки можливе створення такого союзу насправді? Чи потрібно це Україні?

Скільки все ж у заяві Семиноженко було політики, а скільки реальності? На ці питання намагалися знайти відповіді заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, політолог Анатолій Луценко і політичний аналітик Олександр Палій.

Проект союзу тр ох держав - «загравання з комуністами»

Проект союзу України, Росії та Білорусі ніяк себе не виправдовує, вважає заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. Експерт назвав ідею створення союзу трьох держав «спеціально спровокованою темою, висмоктані з пальця».

Заява Семиноженко - це «загравання з комуністами», вважає пан Голобуцький, оскільки ця ідея грає саме на них. З одного боку, це добре, тому що підтверджується легітимність перебування комуністів в коаліції, але з точки зору подальшої перспективи - все зовсім навпаки, відзначає експерт. «Регіонали вже і так« вибили »комуністів з усієї електоральної ніші Східної та Південної України. А якщо вони візьмуть на себе ще й ідею майбутнього союзу Росії, України та Білорусі, тоді комуністам уже в принципі ні з чим буде виходити, окрім пам'ятника Сталіну або іншими вже зовсім ретроградними ідеями », - відзначає політолог.

Експерт підкреслив, що союз трьох держав, як проект на майбутнє, з точки зору Росії не буде союзом слов'янських народів. А з точки зору Білорусі він не може бути союзом демократичних держав, «якщо Росію вважати, ну хоча б формально, демократичною», зазначив експерт.

На думку пана Голобуцького, ці країни не можуть створити союз повноцінно рівних економічних партнерів. «На відміну від Білорусі, яка є придатком до Росії і паразитує на російських енергетичних ресурсах, Україна - конкурент Росії на зовнішніх ринках в дуже багатьох галузях економіки», - відзначив політолог.

Олексій Голобуцький вважає, що українцям, позитивно відносяться до ідеї створення такого союзу, слід згадати недавні вибухи в московському метро. «Люди повинні розуміти, що окрім дешевих нафти і газу, яких швидше за все і не буде, до нас прийде тероризм і багато інші справи, з якими Україна раніше не стикалася».

Абсолютно нормально, що зараз піднімається тема союзу України, Росії та Білорусі, відзначає політолог, тому що наші політики звикли йти на компроміси і не можуть визначитися ідеологічно. «Вони повинні нарешті зробити ідеологічний вибір - що ж таке Україною. Або це суміш пострадянської, українофільської і майбутньої слов'янської ідеї, яку зараз намагаються розробити? Чи це спадкоємиця всіх традицій починаючи з Гетьманщини? Або Україна - це аморфне держава? »- Вважає Олексій Голобуцький.

Ідея створення союзу - перевірка українського суспільства на міцність

Ідея Володимира Семиноженко про створення союзу Росії, України й Білорусі - це «перевірка українського суспільства на міцність і на сприйняття в сьогоднішній ситуації». Таку думку висловив політичний аналітик Олександр Палій. За словами експерта, сама ідея створення подібного союзу абсурдна.

«Вважаю, що Семиноженко озвучив цю заяву свідомо, тому що програма та задані на ній питання були відповідно організовані. Тобто фактично ми бачимо випробування українського суспільства та перевірку його здатності протистояти », - відзначає експерт.

Олександр Палій вважає, що «та політична сила, яка першою заявить про різку опозиції цим ідеям, отримає дуже хороші результати». На думку політичного аналітика, ці результати будуть не у вигляді мітингів за гроші, а у вигляді великих і масштабних ідейних мітингів.

Олександр Палій зазначає, що такого роду заяви порушують чинне законодавство України, оскільки ставлять під удар саме існування держави. «У чинному законодавстві країни дуже чітко вказано, що діяльність, спрямована на підрив суверенітету України, вважається державною зрадою. Чи є слова державного чиновника діяльністю? Якщо такі речі говорить журналіст - це слова, а якщо говорить політичне обличчя - це вже діяльність », - відзначає експерт.

Політичний аналітик також припустив, що Росія вимагатиме в обмін за зниження ціни на газ ряд кардинальних політичних поступок, які «фактично позбавлять Україну незалежності, введуть її в поле тяжіння російської політики і обмежать суверенітет держави, а також чітко сформують Україну як зону російського політичного впливу» .

Щоб розібратися, які перспективи можуть чекати Україну в рамках союзу трьох держав, експерт запропонував уважніше придивитися до союзу Росії та Білорусі. На думку Олександра Палія, російсько-білоруський союз сьогодні - це «рамкова структура, чисто формальна». І вона така завдяки діям білоруського лідера. «Всередині цього союзу відбуваються постійні склоки такого масштабу, про які Євросоюз і не мріяв. У Євросоюзі зараз складна ситуація з фінансуванням Греції. Але рівень риторики між Росією і Білоруссю такий, що Греція відпочиває », - говорить політичний аналітик. Тепер Білорусь відверто заявляє, що її життєві інтереси полягають у збереженні незалежності країни. «Тобто російсько-білоруський союз - це абсолютно очевидний зразок того, наскільки нефункціональній і неефективною може бути подібна структура», - підсумував експерт. При цьому він підкреслив, що єдине, що цей союз дав Білорусі, це трохи дешевший газ. Тому Олександр Палій зазначає, що навряд чи ми хочемо такої долі для України.

Експерт вважає, що для вирішення цього питання необхідно провести референдум. «Я не розумію, чому наші політичні сили не педалюють цю тему референдуму», - відзначив Палій.

На його думку, в України і Росії все ж таки є можливість добре і мирно співіснувати, але тільки в тому випадку, якщо країни будуть вважати один одного «незалежними і рівними, не міряючись територіями або населенням, або зброєю, або чим завгодно». Тобто країни повинні визнавати елементарний принцип ООН - принцип суверенності держав.

Пропонував створити союз трьох держав сам не вірив у таку можливість

Заява Семиноженко про створення союзу трьох держав зайвий мобілізуючий фактор, вважає політолог Анатолій Луценко. На думку експерта, внаслідок цієї заяви може мобілізуватися опозиція, яка сьогодні нікому не потрібна, у тому числі нинішнього уряду.

«У діях будь-якого політика повинен проглядатися мотив, якого я в даному випадку не бачу ні з якої точки зору, - ні з точки зору внутрішньої політики чи політичної доцільності, ні з точки зору спроби виходити на нові парадигми, які були б зрозумілі і західному електорату », - відзначив політолог.

Анатолій Луценко припустив, що заява Семиноженко адресувалося зовнішньому споживачу, тобто Росії. Але в такому випадку воно, на думку експерта, запізнилося. Політолог додав: «Якщо робити подібну заяву для зовнішнього споживача, то, по-перше, треба було зробити так, щоб воно мінімально прозвучало на внутрішньому ринку. А по-друге, цю заяву логічніше було б робити до переговорів про ціну на газ, а не після ».

Експерт також відзначив, що вважає цю заяву досить безглуздим з точки зору політичних вигод. За словами Анатолія Луценка, який робив заяву сам в нього не вірив. «У зв'язку з цим мені дуже подобається сентенція Литвина, який сказав:« Хто вас туди кличе? ». Росія занадто слабка фінансово, щоб підтримувати нашу країну. Тому що Україна - це ж не Білорусь: у нас тут інші масштаби, є олігархи і багато інші нюанси, які Росія фінансово не потягне », - відзначив політолог.
Категория: Политика | Просмотров: 569 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz