Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 07:29
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Март » 26 » Так хто ж годує Україну?
19:08
Так хто ж годує Україну?
Багатьох наших земляків, які побували на Західній Україні, здивували акуратні нові газифіковані сільські будинки, яких не знайдеш у наших селах. Звідки гроші, якщо промисловість стоїть, а сільське господарство розвалене?

Україна - єдина незалежна держава зі своїми національними традиціями і цінностями. І повинна такий залишатися. Різні політичні сили часто спекулюють цим єдністю, розділяючи країну на Західну і Східну. Часто Західну Україну вважають трохи більш українською, ніж Східну. Більш того, жителі західного регіону після набуття Україною Незалежності неодноразово заявляли, що змогли б чудово жити і без східних братів. Ми не беремося заперечувати культурну самодостатність Львівської, Івано-Франківської та інших західноукраїнських областей, але якщо подивитися на економіку цього регіону, то виникає цілий ряд питань.

Для тих, хто цікавиться станом економіки країни, давно не секрет, що її бюджет в основному наповнюється за рахунок східних, південних і південно-східних областей України. Як свідчить аналіз бюджетних надходжень, регіонами-донорами бюджету безумовно є Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, та Харківська області. Всі інші регіони в основному фінансуються за рахунок дотацій з Державного бюджету. Найбільш прибутковими є наступні галузі: чорна та кольорова металургія, хімічна промисловість і машинобудування. Основні підприємства цих галузей знаходяться в східних і південних областях країни - за місцем розташування сировинних ресурсів.

Прикладом може служити Запорізька область. Вона посідає дев'яте місце в Україні за чисельністю населення і друге - за обсягом виробництва товарів та послуг на душу населення після м. Києва. Наш регіон виробляє понад 13% ВВП України. У Запорізькій області зосереджені практично всі основні галузі промисловості, серед яких провідне місце займають електроенергетика, металургія, машинобудування та хімія. Основу промисловості регіону складають металургійний та енергетичний комплекси. Також, такі підприємства регіону, як «Запорізький алюмінієвий комбінат», «Запорізький трансформаторний завод» і ВАТ «Мотор-Січ» є єдиними в Україні виробниками алюмінію, трансформаторів і авіадвигунів світової якості. Лідером на автомобільному ринку України є завод «АвтоЗАЗ», якими виробляється 36,7% всіх легкових автомобілів. Область входить до першої п'ятірки регіонів України з виробництва товарів народного споживання в розрахунку на одного жителя. Металургійна промисловість країни також зосереджена в Дніпропетровській та Донецькій областях України, продукція підприємств яких славиться як у країнах СНД, так і в Європі. Виробничі можливості східних регіонів нашої країни призводять до збільшення на них податкового тягаря - хто тягне, з того й питають.

Промисловість ж західних областей України, ніколи не блищала своєю економічною могутністю, знаходиться тепер у стані повного занепаду Самостійно західні області України прогодувати себе не в змозі - вони виживають лише за рахунок бюджетних дотацій. На заході країни немає великих промислових підприємств, а заводи середньої руки, які колись працювали, або зупинилися, або ледве-ледве виживають. Через брак робочих місць і низького рівня зарплати населення виїхало на заробітки в інші країни - Чехію, Словаччину, Угорщину, Італію та інші країни. Всього за межами України працює понад 7 млн. українців, переважно із західних областей України. Статистика сумна. Українці змушені заробляти собі на життя, але реальний прибуток при заробітках за кордоном отримують тільки самі працівники та ті держави, на економічний збагачення яких вони працюють. Але Україна від цих заробітків не отримує ні копійки. Внаслідок чого понад 80% західноукраїнських місцевих бюджетів формується за рахунок дотацій з держбюджету. А до держбюджету і пенсійний фонд ці гроші надходять відповідно зі східних та південних регіонів України. З шести копійок, зароблених півднем та сходом, 4 копійки проїдає захід, одна - залишається в центрі, і тільки одна йде на розвиток власного регіону. Наші земляки працюють у важких умовах на підприємствах чорної і кольорової металургії, ми живемо в умовах екологічної катастрофи, забезпечуючи добробут нашого регіону і України в цілому, а жителі Західної України, проживаючи в курортних умовах, користуються матеріальними благами, виробленими на півдні, південному сході і сході України, у вигляді дотацій та регулярної допомоги. Вони часто говорять про розвиток у себе туристичного бізнесу. Але щоб залучити туристів, потрібно створити умови проживання та всю туристичну інфраструктуру, а щоб її побудувати, потрібні гроші, взяти які можна тільки в економічно розвинених областях України-то є у нас з вами. Тому, перш ніж декларувати незалежність Західної України нашим західним братам слід задуматися про те, на які гроші їхні діти будуть вчитися, а рідні лікуватися.

Продовольчі сорти пшениці вирощуються на півдні і південному сході України - на знаменитих українських степових чорноземах. У Західній Україні вирощування харчових сортів пшениці недоцільно, тому що грунту там бідні і не можуть дати гарний врожай. Там вирощується лише пшениця кормових сортів для потреб місцевого тваринництва, але, як і по всій Україні, тваринництво там розвалене, виробництво сільськогосподарської продукції мало забезпечує власні потреби. Основу сільського господарства західної України становить вирощування цукрових буряків, а з моменту розвалу СРСР і скасуванням оборонного замовлення, потреба в цукрі багаторазово скоротилася, а значить, впав і попит на вироблену продукцію. Так що, функція забезпечення країни продовольством, знову таки, лежить на південних і східних областях України.

Багатьох наших земляків, які побували на Західній Україні, здивували акуратні нові газифіковані сільські будинки, яких не знайдеш у наших селах. Звідки гроші, якщо промисловість стоїть, а сільське господарство розвалене? Все дуже просто: приїжджаючи з заробітків із Західної Європи, місцевий житель будує новий охайний будинок за свій рахунок, а газифікує його і будує дорогу до нього держава. Будує за ті гроші, які сплачені до бюджету на сході України. І за ці ж гроші містяться медичні та освітні установи.

Так хто ж годує Україну?

У нації має бути національна ідея, національний дух, традиції і цінності. Але тільки тоді громадянин України зможе пишатися своєю державою, коли за його спиною не тільки глибокі культурні корені, але і розвинена економіка і солідний золотий запас.
Категория: Экономика | Просмотров: 660 |
2 Я  
0
А автор ніколи не чув про невиробничу сферу економіки? Не всім же по копанках сидіти і сталь плавити - є освіта, наука, курорти, туризм, торгівля...

1 ПравдаЗаЛаптями  
0
вот и меня это поражало! приезжая на ЗУ, где не работает ниодно предприятие, никто ничего не производит, но всё "в достатке", чистенько и не пыльно.

когда спрашивал их, слышал ответ: коммуняк разогнали, никто не ворует, демократия.

неужто перестали воровать??? верилось с трудом. а что демократия сама по себе отменяет ПРОИЗВОДСТВО?

спасибо автору! но меры надо принимать. хватит кормить!


Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz