Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 12:27
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 13 » Україна. Повернення до сильної влади
09:58
Україна. Повернення до сильної влади
Перший етап входження у владу Віктор Янукович пройшов помітно успішніше за свого попередника. Він продемонстрував рішучість і хватку, оперативність у прийнятті рішень і висунення ініціатив.

Через всього два місяці після закінчення президентської кампанії політичне життя України кардинально змінилася. Сформована коаліція «Стабільність і реформи» в парламенті, приступив до роботи кабінет міністрів Миколи Азарова, запущена масштабна судова реформа. Найпомітнішою подією початку квітня став перехід видного БЮТівця Андрія Портнова на роботу як заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича. Це означає, що процес переформатування українського політичного ландшафту досяг такої стадії, коли ключові фігури готові переходити з опозиції на бік влади. Навіть якщо цей процес зупиниться, опозиція зуміє зберегти свій кадровий склад і включиться, нарешті, в повноцінну політичну боротьбу, Партія регіонів вже забезпечила собі умови для домінування на українському політичному полі на найближчі кілька років.

При оцінці діяльності опозиції, її присутності в пресі виникає відчуття, що Юлія Тимошенко та її найближчі прихильники так і не змогли оговтатися від поразки. Затяжна боротьба за право лідирувати на опозиційному полі поки ні до чого не привела. Формально БЮТ як найбільша опозиційна фракція у парламенті є лідером серед опонентів влади і претендує на більшість передбачених регламентом портфелів голів комітетів у Верховній Ради. Але інша опозиційна фракція НУНС не погодилася увійти в єдину опозицію на умовах молодшого партнера. Крім того, є ще що зайняв четверте місце на президентських виборах Арсеній Яценюк, який теж заявляє про свої опозиційних амбіції і планує створювати свій тіньовий уряд. Таким чином, роз'єднаність опозиції грає на руку владі, яким, впливаючи на протиріччя між супротивниками, вдається знаходити ситуативних союзників для вирішення тактичних завдань.

Не всі поки однозначно і при формуванні тіньового уряду. Через розбіжності в стані опозиції Юлії Тимошенко не вдається сформувати його повноцінний склад. Володимир Горбач, аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва, відзначає, що «у Юлії Тимошенко є чудовий досвід формування і роботи тіньового кабінету за часів Кучми, тоді він був фактично альтернативним центром прийняття рішень, у нинішньому його складі не вистачає професіоналів». «Зараз ситуація інша, опозиціонери з-за боязні втратити самостійність не поспішають вливатися в єдину опозицію під керівництвом Юлії Тимошенко. Від цього страждає в тому числі і кадровий склад тіньового уряду, який в професійному плані серйозно поступається своїм попередникам і навряд чи зможе на будь-яку ініціативу влади пропонувати своє повноцінне альтернативне рішення », - підсумовує політолог.

Проти опозиції грає і неквапливість влади, які відкладають перерозподіл портфелів у Верховній Раді. Згідно з регламентом опозиція має право очолити вісім ключових комітетів в парламенті, в тому числі бюджетний і свободи слова. Ігор Жданов вважає, що «влада до ухвалення державного бюджету (намічено на 29-30 квітня - авт.) Не віддадуть опозиції контроль над відповідним комітетом, щоб не ускладнювати його затвердження у парламенті».

На думку Віталія Бали, директора Агентства моделювання ситуацій, «Юлія Тимошенко повинна якомога швидше провести масштабну чистку рядів своєї партії і сформувати дієздатну команду для подальшої політичної боротьби. В іншому випадку БЮТ буде поступово здавати свої позиції ».

Тим часом головні виклики для нової української влади пов'язані навіть не з опозицією, а з ситуацією в економіці та суспільстві. Фінансова криза сильно вдарила по українській економіці і, особливо, за ключовою металургійної галузі. Весь 2009 рік «штормило» банківський сектор. Юлія Тимошенко на посаді глави уряду зазнала серйозні політичні втрати, що не дозволило їй перемогти на виборах президента. З тими ж проблемами стикаються і нова влада. Старший економіст Phoenix Capital Андрій Нестерук вважає, що «новий уряд з-за серйозного дефіциту бюджету, який з урахуванням боргів Пенсійного фонду і НАК« Нафтогаз »складе в 2010 році близько 8-9%, змушене продовжити політику зовнішніх запозичень. Це в свою чергу накладає серйозні обмеження на самостійність приймаються Миколою Азаровим і його командою рішень, і підштовхує їх до вкрай непопулярних заходів, наприклад, до збільшення пенсійного віку та підвищення внутрішньої ціни на газ ».

З іншого боку прихід Віктора Януковича до влади не знімає з порядку денного більшість роз'єднують суспільство питань: статус російської мови, героїзація Бендери і Шухевича, перспективи перебування Чорноморського флоту РФ у Криму після 2017 року.

Віталій Бала вважає дивними перші дії влади по деяких з гострих питань. «З одного боку, - вважає відомий політолог, - Янукович заявив, російська мова не буде другою державною, тим самим він показав західним областям прагнення займати більш зважену позицію з загальноукраїнським питань. Але з іншого боку є призначення Дмитра Табачника на посаду міністра освіти і обіцянку до 9 травня скасувати указ Ющенка про геройство Бендери ». «Тобто влади одними своїми рішеннями втрачають прихильників у своїх південно-східних регіонах, але непослідовні кроки з іншим не додають їм очок в центрі і на заході України», - підсумовує Віталій Бала.

Разом з тим, повнота влади, зосереджена в даний момент в руках Партії регіонів, дозволяє їй вибирати вигідні правила гри. Так, Віктор Янукович відклав на невизначений термін проведення місцевих виборів, запланованих на 30 травня цього року. На думку керівника центру прикладних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, «терміни проведення місцевих виборів будуть обрані новою владою в найбільш вигідне для неї час. Більш того, не виключається зміна виборчого законодавства. Партії регіонів було б вигідно розбити монополію БЮТ у муніципальних та міських радах центру і заходу України ». «Для цього, - продовжує політолог, - можна ввести або мажоритарний принцип обрання депутатів, або відкриті списки, або який-то змішаний варіант. Остаточне рішення буде прийматися регіоналами ближче до виборів з метою забезпечення найкращого для себе результату ».

Перший етап входження у владу Віктор Янукович пройшов помітно успішніше за свого попередника. Він продемонстрував рішучість і хватку, оперативність у прийнятті рішень і висунення ініціатив. Це дозволило йому зняти з порядку денного питання про непереконливою перемозі над Юлією Тимошенко і своєю слабкою легітимності на посаді глави держави. Тепер все буде залежати від послідовності нового президента і його вміння доводити починання до кінця.

Автор: Станіслав Притчин - політолог, науковий співробітник кафедри соціології та політології МДУ ім. М. В. Ломоносова (Москва ).
Категория: Политика | Просмотров: 547 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz