Вікно
ОБОЗРЕВАТЕЛЬ Воскресенье, 19.05.2024, 10:59
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Политика [141]
Экономика [25]
Общество [33]
Технологии [3]
Афиша Киев [2]
Еженедельная программа «Афиша» с ведущей Ириной Пустильник.

Наш опрос
Кто виноват в смерти Качинского?
Всего ответов: 64

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 2 » З ким тепер дружать «любі друзі»?
10:09
З ким тепер дружать «любі друзі»?
Так як в НУНС багато тих, хто ризикує залишитися не при справах, Яценюк може стати для них центром тяжіння, альтернативним Ющенко і Тимошенко. Саме у Яценюку бачать свого нового лідера «любі друзі» ...

Хоча Арсенію Яценюку і не вдалося об'єднати навколо себе 37 голосів у НУНС і принести їх на блюдечку в ПР в обмін на власний прем'єрство, процес створення якогось нового утворення всередині фракції з наступним перетворенням в партію йде повним ходом. І саме у Яценюку бачать свого нового лідера, що залишилися без сюзерена екс-«любі друзі» і Віктор Балога.
Звідки «тушки» для Арсенія?

Найвищий рейтинг у фракції на даний момент у Яценюка, що і дозволяє Арсенію Петровичу беззастережно претендувати на лідерство в новому політичному проекті, який він склеює з осколків НУНС. На менше, судячи з висловлювань його колег, він просто не згоден. На кого ж може розраховувати «рятівник країни»?

Зараз фракція, зібралася в свій час з бору по сосонці, розбита на кілька груп: нардепи, поки ще орієнтуються на Віктора Ющенка; група «За Україну» В'ячеслава Кириленка, УНП Юрія Костенка, «Єдиний центр», підконтрольний Віктору Балозі; численні шанувальники Юлії Тимошенко, які пішли разом з нею в опозицію, сам Яценюк, який давно не бере участь ні в житті парламенту, ні в житті НУНС, але розраховує знайти однодумців у фракції ... І так як в НУНС багато тих, хто ризикує незабаром залишитися (а то і вже залишився) не при справах, у Яценюка є великі шанси стати для них центром тяжіння, альтернативним Ющенко і Тимошенко.

Наприклад, Давид Жванія, який нещодавно заявив про формування якоїсь нової сили, давно побив горшки і з Ющенком, і з Тимошенко, і з Луценком, який перетворив колись перспективний рух «Народна самооборона» у сателіт БЮТ. Більше того, Жванія втратив вплив на деяких депутатів, яких сам же і привів до парламенту, і на даний момент його ресурс - це енергія, зв'язки і гроші. Втім, ситуація з Жванією туманна. Наближені до нього люди стверджують, що він дійсно активно створює якусь партію ліберальної спрямованості, правда, зовсім не факт, що вона піде саме «під Яценюка». Після розчарувань в Ющенко і Луценко Жванія став дуже перебірливі в кандидатах у лідери. Але так як вибір розкручених фігур на націонал-демократичному полі обмежений, особливої альтернативи Яценюку на даний момент немає. Втім, знаючи кавказьку пристрасть Давида Важаєвича до постійного «драйву», можна не дивуватися будь-яким його політичним авантюр.

Підтверджують свою участь в об'єднаному проекті «єдиноцентристи», яким так і не вдалося інтегруватися у владу, а невдалі торги Віктора Балоги з Віктором Януковичем зменшили запал екс-глави СП. За нашою інформацією, на президії ЄЦ, який відбувся в минулий вівторок, було дано доручення приводити регіональні структури в повну бойову готовність, швидше за все, саме для того, щоб було, що продемонструвати Яценюку. І для партії Балоги це, схоже, останній шанс залишитися на плаву.

У полупозіціі застигли деякі члени «Нашої України», які чекають виразних «акцепту» від Віктора Ющенка і вже потім будуть вирішувати, з ким пов'язати своє майбутнє. Посипатися може група «За Україну» В'ячеслава Кириленка, частина членів якої увійшла в однойменну партію, а частина - знову ж таки на роздоріжжі. У самого лідера групи особисті рахунки з Яценюком ще з часів спікерської епопеї і чималі амбіції, тому тандем Кириленко - Яценюк ми навряд чи побачимо.

Проста логіка керівника фракції НУНС Миколи Мартиненка, який контролює її лише формально і практично презентує в ній лише самого себе: після провалу коаліційних переговорів йому потрібно проявити менеджерські якості та консолідувати навколо Яценюка хоч якусь частину фракції, якщо він хоче залишатися в політиці. Причому, Мартиненко, стверджують деякі, поки ще не поставив хрест на Вікторові Ющенко, очікуючи розвитку подій у намагається вийти з анабіозу «Нашій Україні», членство в якій він, втім, давно припинив.

Таким чином, загальне число депутатів, які увійдуть в можливе внутрішньофракційні об'єднання, варіюється, за різними даними, від 10 до 25. Власне, більше поки що навряд чи треба самому Яценюку, оскільки це накладе зобов'язання по формуванню списків на майбутні вибори.
Напад ініціативності

Модерує процес об'єднання навколо екс-спікера голова партії «Собор» Анатолій Матвієнко.

«В ідеалі політична сила повинна створюватися не під лідера, а агітувати за певні цінності - тоді вона сама по собі набуває певний капітал, і фігура лідера стає погану, - говорить« главку »Матвієнко. - Але в об'єднання треба йти з харизматичними людьми, а ті, хто говорить, що без Яценюка об'єднувальний процес піде краще, занадто амбітні. Але і Яценюк повинен розуміти, що копіювати «партію лідера» йому безглуздо. Зараз є величезний попит на ідеологічну командну політичну силу. Але вона дійсно повинна бути такою, а не експлуатувати бренд Яценюка, щоб потрапити до парламенту і місцевих рад ».

У той же час тих, кого відштовхує від об'єднання постать Яценюка на чолі, - достатньо. «Наша фракція свого часу висунула Яценюка в спікери, він же, після того як втратив крісло, перестав ходити на наші засідання, до парламенту, а коли все-таки з'явився, почав всіх наліво і направо ображати, - обурюються нунсівці. - Зараз він бачить себе лише лідером, не думаючи при цьому, що через постійні метань і гордовитого поведінки і так не найбільший його рейтинг скоро впаде ».

Тим не менш, з регіонів уже надходить інформація, що деяких активістів «Нашої України» активно переманюють в якийсь «Блок Яценюка», який буде складатися з трьох компонентів - власне «Фронту змін», нової партії Жванії та «Єдиного центру».

Що цікаво, ні Мартиненко, ні Жванію, ні «ЄЦ» не можна запідозрити у великій опозиційність до нинішньої влади, а Яценюк, під парасольку якого вони набиваються, ніби як оголосив про перехід в опозицію. Більш того, з подачі того ж Матвієнко зареєстрований законопроект, що передбачає існування кількох парламентських опозицій. Якщо ця ініціатива пройде, опозиція БЮТ, за ідеєю, буде позиціонуватися як «глуха і безпросвітна», а Яценюк-опозиціонер, який отримав благословення нової влади, очолить у парламенті «конструктивну» опозицію. І напевно у світлі затіяної регіоналами гри на маргіналізацію Тимошенко отримає від тієї ж влади певні преференції і сприяння, що додає його постаті привабливості в очах потенційного оточення.

Активізацію процесу по оформленню «любих друзів» Арсенія Петровича в більш-менш офіційну структуру чекають вже після Великодня.

«Після свят будемо збирати тих, хто поділяє цю ідею, створювати оргкомітет, групи, які будуть допрацьовувати програму, статут і т.д., - будує плани Матвієнко. - Не знаю, скільки людей дійде до кінця, але це не настільки важливо. Якщо говорити про персоналії, в нову силу можуть увійти Роман Ткач, Тарас Стецьків, Руслан Князевич, Юрій Ключковський, є кілька «нашоукраїнців», які поки що визначаються ».

Втім, деякі з тих, кого розраховують ангажувати в нову партію, повні скепсису.

«Всі партії, які робляться під лідера, - це шлях в нікуди», - відрізає Тарас Стецьків.

«Ходив я на ці зустрічі, всі кивають, що треба об'єднуватися, але питання знову ж таки впирається в особистість лідера, - каже Павло Жебрівський. - Я, чесно кажучи, чудово обійдуся в майбутньому без парламенту, піду зі своєю партією на місцеві вибори, але є ті, хто готовий сюди потрапити будь-якими шляхами. Ось вони і будуть щось там створювати, хоча Яценюк їх потім просто може викинути ».

«Я чув, що у них там черговий напад ініціативності, - посміхається ще один з потенційних багнетів Арсенія. - Але «любі друзі» плюс Балога - для мене не дуже підходяща компанія ».
А чи є лідер?

«Єдиноцентристи» Василь Петьовка запевнив «Головком», що об'єднання повинно задихав на повні груди вже найближчим часом, щоб до осені була створена партія, готова до можливих виборів. Треба відзначити, що у ВР уже два роки лежить законопроект авторства того ж Матвієнко і ще дев'яти депутатів (в основному, лідерів партій в НУНС) про нову процедуру об'єднання декількох партій в одну. 2 березня цього року він був відправлений на повторне перше читання, і тепер Матвієнко розраховує все-таки провести його через парламент як раз під формування нової політичної сили.

Але якщо об'єднання «нетімошенковскіх» демократів «перед розстрілом» все-таки відбудеться, то на якій ідеологічній основі? Матвієнко формує програму майбутньої партії вельми розпливчато: «Подивимося, що є в філософії стабільних політичних систем, - цінності демократів США, лейбористів і консерваторів в Англії, ХДС-ХСС і соціал-демократичних сил Німеччини».

Але які сигнали може послати електорату «молода команда», що складається з Мартиненко, Жванії, Матвієнко, людей Балоги? Ми - за оновлення політики? І чи врятує такий список залучення лідерів непарламентських сил і громадських організацій?

Не кажучи вже про те, що президентська кампанія показала великі прогалини в ідеології у самого Яценюка. До того ж, він не раз демонстрував свою непередбачуваність і непослідовність, то торгуючись із владою за посади, то ідучи в опозицію. Навіть вітатися з колегами Яценюк почав тільки під час коаліціади, коли припекло. Поки що можливості проявити себе в ролі партійного лідера у нього не було, виразної платформи і команди немає, зате є непомірні амбіції. І тим, хто зараз робить на нього ставку, як на майбутнього національного лідера, місця в цих амбіціях потім може просто не знайтися.
Категория: Политика | Просмотров: 574 |
Имя *:
Email *:
Код *:
Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Поиск

Архив записей

Друзья сайта
  • Послезавтра
  • Грязная правда
  • услуги политтехнологов
  • Блог Олекси

  • Облако тегов
    Росія Ахметов президент МВФ Європа «Газпром» греція Ющенко Жигулі Коломойський коаіція антиколектори Герман губернатор газ Крим НАТО РПЦ Бандера Андрій Клюєв Янукович диктатура Азаров гороскоп Тимошенко Опозиція Горбачов Секс дострокові вибори Жириновський перевибори Вінський Тігіпко комп'ютери софт Корисні поради Нерухомість євро криза аналітика публіцистика Війна соцстандарт Імперія взрыв в контакте одноклассники Путин союз НУНС страсна п'ятниця Валід Арфуш Google бізнес Портнов БЮТ правила прийому вузами Медведєв Концепція національної безпеки Киргизія Білорусія Газове щастя канада зарплатa Галактика ДАІ каско суд Колесниченко Беларусь Греция грузия Киргизия Алиса сказка Лех Качиньский катастрофа. траур Верховна Рада качинсий список Катинь Сікорський Качинський Ту-154 Femen голые телки сиськи Революціяв Киргизії україна СРСР дипломатія вугілля копанка польша Вавель похороги гривня США ДТП Медведев

    Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz